MediaoislámuMediaoislámu

Mediaoislamu.cz je komunikační platforma pro sdílení zpráv na dané téma.

Ministr školství muslimům: Přijměte australské hodnoty nebo odejděte (ABC News)

Ilustrace k článku: Ministr školství muslimům: Přijměte australské hodnoty nebo odejděte (ABC News)

Federální ministr školství Dr. Brendan Nelson uvedl, že se setká s Federací islámského sboru (AFIC), aby rozvinul cesty, jak učit děti v muslimských školách australské hodnoty.

Zároveň ale říká, že ti co australské hodnoty neakceptují a neučí je, by měli odejít. Jedno z doporučení summitu o terorismu, pořádaného včera premiérem Johnem Howardem, se týkalo islámských škol, které by měly extremismus odsuzovat a učit o australských tradicích a kultuře.

Minister prohlásil, že pro všechny skupiny je důležité, aby se integrovaly do australské společnosti, nezávisle na vyznání. „Pokud chcete být Australanem, pokud chcete vychovávat děti v Austrálii, plně očekáváme, že vaše děti budou vychovávány podle australských hodnot a přesvědčení“, řekl.
„Pokud lidé nepodporují, nepřijímají nebo si neosvojují australské hodnoty, pak by měli odejít.“

Co na to premiér:
Premiér Johna Howard oznámil, že vláda hodlá navštěvovat mešity, modlitebny a islámské školy, aby se ujistila, zda nevyučují terorismus.
„Já ani vláda nemáme v záměru nikomu zasahovat do praktikování náboženství,“ prohlásil. „Ale máme právo vědět, zda se v některých částech islámské komunity nevyučuje propagace terorismu.“


Odkaz na článek Externí odkaz
Témata: , ,