MediaoislámuMediaoislámu

Mediaoislamu.cz je komunikační platforma pro sdílení zpráv na dané téma.

Šaría v Želešicích (blog/ Marek Liška)

Ilustrace k článku: Šaría v Želešicích (blog/ Marek Liška)

Želešice je vesnice nedaleko Brna, která se bohužel proslavila první mediálně doloženou rituální vraždou, jež byla provedena dle islámského práva šaría.

Každý, kdo se o této bestiální vraždě alespoň trochu informoval, musel být šokován, jakým způsobem byla zavražděna mladá žena jen kvůli tomu, že odmítala dále žít se svým muslimským partnerem. Média o této události informovala poměrně obsáhle, takže se dala očekávat nějaká zásadnější odezva, uvážíme-li směšných 12,5 roku odnětí svobody za zmařený lidský život. Bohužel, nikdo se neozval. Žádní ochránci lidských práv, ombudsman, aktivisté nejrůznějšího zaměření, politici či významní představitelé veřejného života. Ani prezident Václav Klaus, který diskusi o realizaci budovy Národní knihovny chápe jako útok proti demokracii, nečekaně mlčí. Neméně zvláštní je pasivní postoj českých feministek. Opravdu je tragický osud zavražděné matky nezletilého dítěte nezajímá?

Možná mají všichni strach, aby svým vystoupením proti praktikování muslimského práva šaría v České republice nebyli označeni za rasisty a nesnášenlivé existence. V sousedním Německu doba zavírání očí před vraždami „ze cti“ skončila. Čeští politici i vřejnost by se měli zamyslet nad tím, co se opravdu stalo v Želešicích a jasně se vyjádřit proti praktikám, které snad patří někam do středověku, ale ne na počátek 21. století.


Odkaz na článek Externí odkaz
Témata: