MediaoislámuMediaoislámu

Mediaoislamu.cz je komunikační platforma pro sdílení zpráv na dané téma.

Britský muslim nutil syna ke znásilnění 12ti leté sestřenice (BBC)

Ilustrace k článku: Britský muslim nutil syna ke znásilnění 12ti leté sestřenice (BBC)

Brit, který nabádal svého náctiletého syna, aby se oženil s dvanáctiletou sestřenicí a znásilnil ji, byl vzat do vazby. 54 letý muž zorganizoval fingovanou muslimskou svatbu mezi svým 16ti letým synem a dívkou u sebe doma, ve městě Wollwich, v jihovýchodním Londýně, v březnu loňského roku.

Scotlan Yard poté odhalil, že v případu je zapleteno několik členů příbuzenstva: Chlapcův otec (54 let), jeho matka (54 let) a otec dívky (29 let).
Přestože se případ stal už v březnu, vyšel na světlo teprve poté, když si dívčina matka, která byla proti, stěžovala na policii.

Soud nařídil chlapci 18ti měsiční dohled za znásilnění. Oba otcové chlapce i dívky byli umístěni do vazby na tři roky za nucení dětí k sexuálním aktivitám následujících po fingované svatbě.
Chlapcova matka (54 let) byla odsouzena k 12 měsícům vězení s odkladem na dva roky za stejný přečin. Dále jí bylo uloženo 200 hodin veřejně prospěšných prací.
Dívčin otec (29 let) a chlapec (17 let) byli zapsáni do registru sexuálních delikventů.

Dívčina matka řekla: „To co se stalo mojí dcerušce, je noční můra. Tento rozsudek nám pomůže dostat se z toho ven.“
Detektiv inspektor Noel McHugh komentoval případ jako „opravdu odporný zločin“. Řekl: „Vyšetřování tohoto případu byla výzva a jsem vděčný všem, kdo nám během vyšetřování pomáhali s případem a pomohli nám tak dopadnout viníky. To co udělali, je nepochopitelné. Obětí se stala velmi statečná dívka, která trpěla rukou těch, kteří ji měli chránit.“

S ohledem na ochranu oběti bylo nařízeno nezveřejňovat jejich jména. (BBC)

I přes potrestání viníků případ nekončí. Ve většině muslimských rodin je žena závislá na manželovi a názoru rodiny. Není jasné, jaký osud čeká na matku oběti, která svědčila proti manželovi.

Tento měsíc je to již druhý soudní postih násilí proti ženám v komunitě muslimů ve Velké Británii. Před necelými dvěma týdny byl odsouzen britský Kurd, který zavraždil dceru kvůli rodinné cti. Britská policie tvrdí, že dnes už je schopná obětem z řad muslimských žen pomoci. Případy, kdy byla ve Velké Británii zavražděna žena nebo dívka, přestože se předtím obrátila se stížností na policii, by se už prý neměly opakovat. (Media o islámu)

Doporučujeme také reportáž: (19.12. 2009) Její vrah stojí tady! 15ti letá dívka zemřela kvůli cti (Lidovky/VIDEO Sky News)


Odkaz na článek Externí odkaz
Témata: ,