MediaoislámuMediaoislámu

Mediaoislamu.cz je komunikační platforma pro sdílení zpráv na dané téma.

Britští muslimové vyhrožují smrtí autorovi příběhu o Jamesi Bondovi (Topnews)

Ilustrace k článku: Britští muslimové vyhrožují smrtí autorovi  příběhu o Jamesi Bondovi (Topnews)

Londýn: Britský kazatel nenávisti Anjem Choudary požaduje trest smrti pro spisovatele Sebastiana Faulkse, pranýřujícího korán, pokud bude shledán vinným podle islámského práva šaría.

„Pan Faulks byl velmi naivní tím co řekl a to by pro něho mohlo mít nedozírné důsledky. Takovému člověku musí být uložen trest u islámského soudu a pokud bude shledán vinným, bude následovat rozsudek smrti.“ citoval deník Daily Express.
„Tak jako sekáme ruce zlodějům a kamenujeme cizoložníky, pro kritiky proroka máme trest smrti.“ Dodal.

Faulks přivolal hněv muslimské komunity tím, že popsal Korán jako „žvásty schizofrenika“ a „velmi neuspokojivé z literárního úhlu pohledu“.

Faulks, autor posledního dílu Jamese Bonda s názvem „Devil May Care“ řekl, že Prorokovy texty jsou „jednorozměrné“ a že nevypráví příběhy podobně jako Starý zákon. Přestože se Faulks za označení Koránu „žvásty schizofrenika“ omluvil, zveřejnila radikální muslimská skupina Islam4UK (Islám pro Británii) na svém webu článek „Sebastian Faulks si přeje zemřít?“

„Ať Alláh potrestá utiskovatele a zatočí s osočovači“ dodává.

Spisovatel Faulks se odmítl k výhrůžkám vyjádřit. Jeho mluvčí řekl: „Omlouvá se, pokud jeho komentáře ke Koránu urazily muslimy“


Odkaz na článek Externí odkaz
Témata: , , , , , , ,