MediaoislámuMediaoislámu

Mediaoislamu.cz je komunikační platforma pro sdílení zpráv na dané téma.

Majitele anglického hotelu zatčeni za kritiku islámu (CBN News)

Majitele hotelu v severozápadní Anglii byly zatčeni za „hate crime“, tedy zločin z nenávisti. V březnu se totiž pustili do debaty s muslimkou, která byla v hotelu ubytována. Křesťanští majitele bránili myšlenku, že Ježíš je Boží syn. Muslimka ale tvrdila, že Ježíš je prorok islámu. Spor přerostl v hádku, ve které manžele označili Mohammeda za válečnického vraha a prohlásili, že islámský oděv je jen legalizovaná forma otroctví pro ženy.

Muslimka manžele zažalovala za urážku islámu, podle britského zákona o „zločinu z nenávisti“. Policie manžele zatkla. V nadcházejícím soudu jim hrozí pokuta 5.000 britských liber (asi 140.000 Kč) a záznam v trestním rejstříku za urážku islámu.
Ve vlně pobouření, kterou tento případ vyvolal mezi křesťany, přicházejí manželům stovky emailů denně, ve kterých jim lidé z celého světa vyjadřují podporu. Britští křesťané také vyjadřují obavy o právo na svobodné vyjadřování.

Právník Křesťanské asociace říká: Důvod, proč je tento případ tak důležitý, je, že pokud nesmíme veřejně debatovat o náboženství, znamená to, že jsme ztratili svobodu projevu. Tady nejde jen o Anglii, jde o svobodu slova v celé Západní Evropě.

YouTube Preview Image

Jak celá kauza skončila?
Jak zněl výrok soudu?
Co si myslí manžele Vogelenzangovi?

TIP: kliknětě na štítek „Majitele hotelu zatčeni…“ pod článkem a přečtěte si další články o této kauze


Témata: , , , ,