MediaoislámuMediaoislámu

Mediaoislamu.cz je komunikační platforma pro sdílení zpráv na dané téma.

Terorizujeme nevěřící, protože to nařizuje Alláh (CNN)

Imám Shamsi Ali říká v rozhovoru pro CNN: Islám je mírumilovný, islám je o přátelství, islám je o toleranci… Zatímco Ali v mešitě mluví o toleranci, „Radikální muslimové“ před mešitou na 96. Avenue v New Yorku hlásají úplně jiné poselství……

YouTube Preview Image

Yousef al-Khattab a Younes Abdullah Mohammed, oba konvertité k islámu, se prohlašují za bratry „Radikálních muslimů“. Rozdávají letáky před mešitou na 96. Avenue v New Yorku, kterou navštíví denně na 4000 lidí.
Útok na Světové obchodní centrum 11. září považují za ospravedlnitelný, stejně jako zabíjení nevěřících. Jak sami říkají: Korán to říká jasně.
Al-Khattab a Mohammed obdivují vůdce Al Kajdy Osamu Bin Ládina. „Miluji ho tak, že to ani neumím vyjádřit. Bin Ládin neudělal nic špatného, co by šaría zakazovala.“ Řekl Mohammed pro kanál AC360 a odkázal se na islámský zákon. „Pokud se mě ptáte, jestli ho miluji jako muslima: Miluji ho víc než sebe sama.“

Na ulici se zapojují kolemjdoucí do vypjaté debaty. Úřady již obdržely na al-Khattaba několik oznámení. Justiční orgány sdělily pro CNN, že prohlášení Yousefa al-Khattab jsou na hraně zákona (prvního dodatku americké ústavy). Obsah jejich sdělení neprochází bez povšimnutí. FBI potvrdila, že oba muže sleduje.

Al-Kattab se brání, že sice nazývá Obamu „vrahem, tyranem a že by neuronil jedinou slzu, kdyby byl zabit“, ale že nevyzývá k Obamově vraždě. Otevřeně se ovšem hlásí k Tarekovi Mehanna, který je obžalován v Bostonu, Massachusetts ze spolčení proti USA tím, že poskytnul materiály teroristům a také k Danieli Maldonado, který byl odsouzen federálním soudem v Texasu za to, že podstoupil teroristický výcvik na základně islámských militantů v Somálsku.


Témata: , , ,