MediaoislámuMediaoislámu

Mediaoislamu.cz je komunikační platforma pro sdílení zpráv na dané téma.

Zloděj v burce vykradl britské klenotnictví (Daily Mail)

Ilustrace k článku: Zloděj v burce vykradl britské klenotnictví (Daily Mail)

Muž skrytý od hlavy k patě v muslimské burce, vykradl anglické klenotnictví. Prodavačkám v klenotnictví vyhrožoval nožem, dokud mu nevydaly hotovost. Loupež v Lutonu přišla šest týdnů poté, co k podobnému incidentu došlo v Dunstable. Další loupež v burce se odehrála na konci října, kdy zloděj v burce odcizil luxusní hodinky Cartier, Rolex a Breitling v hodnotě 150 000 britských liber v klenotnictví Michaela Jonese v Banbury, hrabství Oxfordshire.

Policie v Thames Valley, která zastřešuje oblast Banbury, uvedla, že v každém z případů provedl loupež jiný pachatel. Detektiv inspektor Steve Duffy řekl: „Naštěstí nikdo nebyl během loupeže zraněn, pouze personál je otřesen tím co se stalo“ Přibývá však případů, kdy se kriminální živly maskují použitím burky nebo jiného muslimského oděvu.

Takovým případem je i Somálec Mustaf Jama, člen ozbrojeného gangu, který zastřelil Sharona Beshenievsky v Bradfordu, který unikl z Británie za použití cestovního pasu své sestry, zahalen do ženské burky, aby ho celníci nemohli identifikovat.

Použití muslimské burky pro maskování kriminálních činů ale zná policie i z dřívějších let: Muž a žena zahalení v burkách si odnesli z klenotnictví v Londýně 200 000 britských liber již v roce 2002.

FOTOGRAFIE Z PEZPEČNOSTNÍ KAMERY, zachycující zloděje v burce, najdete v odkazu (+VIDEO)


Odkaz na článek Externí odkaz
Témata: ,