MediaoislámuMediaoislámu

Mediaoislamu.cz je komunikační platforma pro sdílení zpráv na dané téma.

Za burku pokuta a vězení! Belgii došla trpělivost se zahalenými muslimkami (idnes)

Ilustrace k článku: Za burku pokuta a vězení! Belgii došla trpělivost se zahalenými muslimkami (idnes)

Dolní komora belgického parlamentu ve čtvrtek schválila zákaz nosit na veřejnosti oděvy zcela zahalující postavu, a to nejen ve veřejných budovách, ale i běžně na ulici. Belgie tak bude zřejmě první zemí, která tento zákaz zavede.

Hospodářské noviny dodávají:
Dánsko: Dánská vláda letos v lednu vyzvala k plnému využívání stávajících zákonů, které umožňují školám a veřejným i soukromým zaměstnavatelům požadovat, aby studenti, učitelé a ostatní zaměstnanci neměli tvář zahalenou.

Francie: Počátkem roku 2004 schválily obě komory francouzského parlamentu zákon, který zakázal okázalé nošení náboženských symbolů ve veřejných školách. Nová právní úprava se týkala nejen muslimských šátků, ale i dalších nápadných náboženských symbolů, jako jsou jarmulky nebo velké kříže.

Itálie: Na základě zákona z roku 1975 je v zemi zakázáno bez závažného důvodu nosit na veřejných místech šaty znemožňující identifikaci osoby policií, například i helmy.

Německo: V roce 2003 německý Ústavní soud dospěl k závěru, že právní úpravy týkající se nošení náboženských symbolů ve školách spadají do kompetence parlamentů jednotlivých spolkových zemí. A některé z nich tak nošení muslimských šátků ve školách zakázaly.

Nizozemsko – Od roku 2008 platí v zemi zákaz nošení burky a nikábu ve školách.


Článek na ct24.cz Externí odkaz
Článek na zahranicni.ihned.cz Externí odkaz
Článek na rozhlas.cz Externí odkaz
Článek na mediafax.cz Externí odkaz
Článek na rozhlas.cz Externí odkaz
Článek na zpravy.idnes.cz Externí odkaz
Článek na i4.ytimg.com Externí odkaz
Článek na webnoviny.sk Externí odkaz
Článek na tyden.cz Externí odkaz
Témata: