MediaoislámuMediaoislámu

Mediaoislamu.cz je komunikační platforma pro sdílení zpráv na dané téma.

Berlínská základní: Muslimky podpálily nezahalené spolužačce vlasy (NRP)

Ilustrace k článku: Berlínská základní: Muslimky podpálily nezahalené spolužačce vlasy (NRP)

Xenofobní, šátkem zahalené muslimské žákyně fyzicky napadají svoje polské spolužačky. Podle ředitele berlínské základní školy je za tím závist, že nemuslimky mohou vše, co jim islám zakázal.

Volker Steffens, ředitel Základní školy Thomase Moruse je znepokojen. Školu navštěvuje velké množství muslimských dívek, které útočí na spolužačky, které nenosí islámský šátek.

„Dívky nosící šátek už dvakrát zaútočily na dívky, které šátek nenosí. Bily do nich pěstmi, povalily je na podlahu a kopaly do nich. Při jiném incidentu muslimka s šátkem podpálila své nezahalené spolužačce vlasy. Vzestup islámu a přímých, rasisticky motivovaných útoků přistěhovalců je zarážející. Stále více dívek na škole nosí muslimský šátek. Přibývá muslimských rodičů, kteří svým dcerám zakazují školní výlety, plavání a sexuální výchovu.“

Obětmi jsou zejména polské žákyně, které jsou katoličky. Jsou liberální, nezahalují se. Ředitel Steffens považuje za jeden z motivů útoků žárlivost. „Muslimské žákyně jsou ze silně náboženského prostředí, kde je řada věcí zakázána. Ve škole pak vidí jiné dívky, které si mohou dovolit více. Jednoduše žárlí.“

Na základní škole Thomase Moruse má přes 80% z 500 žáků cizí původ. Škola sídlí v městské části Berlín- Neukölln s vysokým počtem tureckého obyvatelstva.


Článek na nieuwreligieuspeil.net Externí odkaz
Článek na hetvrijevolk.com Externí odkaz
Témata: ,