MediaoislámuMediaoislámu

Mediaoislamu.cz je komunikační platforma pro sdílení zpráv na dané téma.

Britská muslimská TV: Manželka nesmí muži odmítnout sex (London Evening)

Ilustrace k článku: Britská muslimská TV: Manželka nesmí muži odmítnout sex (London Evening)

Žena nesmí manželovi odmítnout sex a z domu může vyjít pouze s jeho svolením. Takové informace se dozví divák přední britské muslimské televize, která vysílá i rozhovory s islámským duchovním, který podporuje islámský terorismus.

Přední britská muslimská televize Islam Channel propaguje znásilnění a domácí násilí na ženách. V pořadech se se diváci dozví, že žena nesmí manželovi odmítnout sex. Stejně tak žena nesmí opustit domov bez manželova svolení. Domácí násilí na ženách ale není jediné, co muslimská televize propaguje. Televize dává také prostor extremistickým muslimům. Diváci běžně mohou sledovat rozhovory s kazatelem nenávisti Anwarem al-Awlaki, který stojí za masakrem na vojenské základně ve Fort Hood a je napojen na al-Kájdu.

Televizní vysílání pro muslimy tři měsíce sledoval a vyhodnocoval výzkumný tým (think tank) Qillam, který o britské muslimské televizi sepsal podrobnou zprávu. Autor reportu, Talal Rajab, uvedl, že televize zprostředkovává netolerantní formu islámu s nepřijatelnými pohledy. Během tříměsičního sledování televize opakovaně prezentovala fanatické a zpátečnické názory na ženy, nemuslimy a jiné směry islámu.

Výzkumná zpráva důrazně upozornila také na vysílaný pořad Muslimah Dilemma (Těžké rozhodování muslimky), ve kterém host uvedl „Odmítnout sex by bylo podivné. Může to poškodit manželství. Myšlenka, že žena, dokonce vdaná, může odmítnout manželovi sex, protože má právo na výběr…. je součástí západní kultury, ale ne islámu.“

V pořadu IslamiQA se diváci mohou dozvědět, že „Většina obyvatel v pekle jsou ženy„, protože jsou „příčinou katastrof, bídy a utrpení“ západní společnosti. V pořadu se také diváci dozví, že žena, která nosí parfém na veřejnosti, „dává ostatním najevo, že je prostitutka„.

Muslimská televize na svých webových stránkách tvrdí, že „prezentuje islámský úhel pohledu a hodnoty“ a poskytuje „spolehlivé a nestranné informace o islámu“. Chce prý také působit jako prostředník mezi britskými muslimy a nemuslimy a odstraňovat předsudky o islámu.

Soukromá muslimská stanice Islam Channel se sídlem v Londýně vysílá od roku 2004. Britský úřad pro televizní vysílání (Ofcom) již shledal, že muslimská televize prezentuje zaujaté pohledy v průběhu voleb a vysílá nevyvážený program o vlastnictví Jerusalema. Dle Britského televizního úřadu tak televize porušuje televizní etiku. Zda Ofcom proti muslimské televizi zasáhne a jak, oznámeno nebylo.


Odkaz na článek Externí odkaz
Témata: , , , , ,