MediaoislámuMediaoislámu

Mediaoislamu.cz je komunikační platforma pro sdílení zpráv na dané téma.

Britští muslimové zakazují svým dětem hudební výchovu, je prý v rozporu s islámem (Daily Mail)

Ilustrace k článku: Britští muslimové zakazují svým dětem hudební výchovu, je prý v rozporu s islámem (Daily Mail)

Londýn – Některé rodiny odhlašují své děti z hudební výchovy, protože věří, že hudba je v rozporu s islámem. Britská muslimská rada uvedla, že hudební výchova je nepřijatelná přibližně pro 10% britských muslimů.

BBC zjistila, že v londýnské základní škole rodiče odebraly celkem 20 dětí z vánočního hudebního vystoupení a jedna pětiletá holčička má hudební výchovu od rodičů úplně zakázanou. Na základní škole Herberta Morrisona v Lambethu pochází 29% dětí ze somálských rodin. Ředitelka Eileen Ross řekla, že někteří rodiče si nepřejí, aby děti hrály na hudební nástroj, protože doma nechtějí poslouchat hudbu. „Okolo 18 až 22 dětí rodiče v určitá období nepouští do hudební výchovy, a jen jedna žačka má od rodičů zakázanou hudební výchovu po celý rok.“ uvedla pro BBC.

Dr. Diana Harris, odbornice na hudební výchovu a muslimy sdělila, že navštívila školy, kde polovina dětí během Ramadánu nechodí do hudební výchovy, protože si to rodiče nepřejí. „Řada z rodičů vlastně ani neví, proč dětem hudební výchovu zakazuje. Prostě se od svého imáma dozvěděli, že je to nepřijatelné.“

Někteří muslimové věří, že hudbu islám zakazuje.


Odkaz na článek Externí odkaz
Témata: ,