MediaoislámuMediaoislámu

Mediaoislamu.cz je komunikační platforma pro sdílení zpráv na dané téma.

Francie: Rychlé občerstvení podle nařízení islámu (Telegraph)

Ilustrace k článku: Francie: Rychlé občerstvení podle nařízení islámu (Telegraph)

Quick, jeden z nejpopulárnějších řetězců rychlého občerstvení ve Francii, vyřadil v osmi pobočkách z jídelníčku vepřové maso a změnil je na halal restaurace.

Tyto restaurace nyní podávají pouze halal, což je označení pro jídlo připravené podle islámského práva šaría. Tiskový mluvčí uvedl, že s přerodem provozoven na islámské normy začala firma v listopadu. Jako první firma převedla 3 pobočky na pařížském předměstí, 2 v Marseille, jednu v Toulouse, Villeurbanne poblíž Lyonu, a jednu v Roubaix v severní Francii. Tedy ve všech oblastech s vysokou muslimskou populací.

Katolický server E-Deo uvedl, že Quick namísto rychlého občerstvení nabízí rychlou islamizaci. Tiskový mluvčí oponuje, že nikdo zákazníky halal jíst nenutí, například v Lyonu má stále 10 provozoven, které nabízejí klasické menu.

Muslimští zákazníci přerod vítají. „Jsem šťastný, že mohu přijít se svými muslimskými přáteli,“ řekl sedmnáctiletý Farid. Jiní zákazníci jsou ale pobouřeni. 26 letá Delphine Telegraphu sdělila: „Nechápu, proč nemůžou prodávat halal hamburgery a normální hamburgery zároveň.“


Odkaz na článek Externí odkaz
Témata: , ,