MediaoislámuMediaoislámu

Mediaoislamu.cz je komunikační platforma pro sdílení zpráv na dané téma.

Imám hlavní mešity v Miláně odsouzen za terorismus (ADNkronos)

Ilustrace k článku: Imám hlavní mešity v Miláně odsouzen za terorismus (ADNkronos)

Významný islámský duchovní, který kázal v centrální milánské mešitě, byl odsouzen za terorismus a vzat do vazby. Spolu s ním bylo odsouzeno deset dalších kompliců.

Islámský duchovní Abu Imad, původem z Egypta, působil v severní části Milána a vedl islámská kázání v mešitě Viale Jenner. Milánský soud nařídil duchovnímu vazbu již v roce 2007. Te ale uvězněn nebyl, protože se odvolal a podle italského práva má obžalovaný právo pobytu na svobodě, dokud jeho odvolání není projednáno. Abu Imad tak až do roku 2009 nerušeně kázal v centrální milánské mešitě, kde působil jako imám.

Do vazby byl vzat až tuto středu, kdy Nejvyšší odvolací soud potvrdil rozsudek Milánského soudu z roku 2007. Abu Imad stráví ve vězení tři roky a osm měsíců za spiknutí a přípravu teroristického činu. Spolu s ním bylo odsouzeno deset jeho kompliců, kteří obdrželi rozsudky v rozsahu dvou až deseti let, zatímco čtyři další byli propuštěni pro nedostatek důkazů. Zločinci byli převezeni na policejní stanici a odsud transportováni do věznice San Vittore.

Islámskému duchovnímu obžaloba prokázala, že spolu se svými komplici založil salafistickou buňku, která byla aktivní v Miláně a v oblasti severní Lombardie. Cílem byl nábor teroristů, převážení nelegálních imigrantů a jejich indoktrinace. Mešita Viale Jenner byla na terorismus napojena několikrát, ale vždy se vyhnula uzavření, navzdory vládnímu nařízení v roce 2008.

VIDEO: Záběry milánské mešity
YouTube Preview Image


Článek na adnkronos.com Externí odkaz
Článek na newkerala.com Externí odkaz
Témata: