MediaoislámuMediaoislámu

Mediaoislamu.cz je komunikační platforma pro sdílení zpráv na dané téma.

Islámský kazatel, který vyzýval k zabíjení židů a křesťanů, opět vyhoštěn (Mail Online)

Ilustrace k článku: Islámský kazatel, který vyzýval k zabíjení židů a křesťanů, opět vyhoštěn (Mail Online)

Radikání islámský kazatel, který byl ve Velké Británii držen ve vazbě kvůli nabádání k vraždě a podněcování rasové nenávisti, byl podruhé deportován, soukromým tryskovým letadlem.

Abdullah el-Faisal, 45 let, byl deportován zpátky na Jamajku již podruhé. Poprvé byl vyhoštěn v roce 2007 z Velké Británie, kde strávil čtyři roky ve vězení za nabádání k vraždám Američanů, židů, křesťanů a hinduistů.
Předtím kázal v londýnské mešitě, kterou navštěvovali teroristé usvědčení z bombových útoků na londýnské metro 7.července 2005. Vláda uvedla, že na ně měl „silný vliv“. Při bombových útocích tehdy zemřelo 52 lidí.

Před měsícem byl zadržen v Keni. Keňská vláda jej nyní deportovala do rodné Jamajky, kam přicestoval tento pátek soukromým tryskovým letadlem. Po příletu do Kingstonu krátce pohovořil s reportéry, kterým sdělil, že tryskové letadlo platila soukromá jihoafrická společnost. Poté ho odvezli dodávkou dva členové místní muslimské komunity.

Právník a aktivista organizace za lidská práva Harun Ndubi v této souvislosti řekl, že si vyhrazuje právo žalovat keňskou vládu za jeho vyhoštění. Uvedl, že tím utrpěla kazatelova základní práva.


Článek na dailymail.co.uk Externí odkaz
Článek na nation.co.ke Externí odkaz
Článek na google.com Externí odkaz
Témata: ,