MediaoislámuMediaoislámu

Mediaoislamu.cz je komunikační platforma pro sdílení zpráv na dané téma.

Již čtvrté Tesco v Británii zavedlo potraviny podle islámských norem (Daily Mail)

Ilustrace k článku: Již čtvrté Tesco v Británii zavedlo potraviny podle islámských norem (Daily Mail)

Birmingham – britské Tesco se posiluje orientaci na muslimské zákazníky a nabízí již 100 jídel připravených podle islámského zákona šaría (tzv. halal potraviny). Od tohoto kroku si slibuje posílení svého postavení na trhu.

V rámci sortimentu hotových jídel již Tesco nabízí 7 mražených hotových jídel z kuřete a také jehněčí, vše podle islámské halal normy a v příštím roce plánuje další rozšíření tohoto sortimentu. Reálný odhad je tedy okolo 3 milionů.

Manažer nákupu pro etnické stravování Steve Ewels pro deník Daily Mail uvedl, že přestože je v Británii okolo dvou milionu muslimů, zatím žádný řetězec nenabízí hotová jídla podle islámských norem. „Víme, že poptávka po halal potravinách roste, takže je pro nás samozřejmé halal potraviny nabízet.“

Halal je arabské slovo, které označuje, co je v islámu vhodné nebo povolené.

Media o islámu dodává:
Počet muslimů v Británii není 2 miliony, jak uvedl manažer firmy Tesco. Podle Labour Force Survey bylo v roce 2008 ve velké Británii 2 422 000 muslimů, což znamená přírůstek  280 000 za dva roky (ve srovnání s 2 142 000 muslimyv roce 2006). Odhadovaný počet muslimů, kteří jsou ve Velké Británii legálně, k letošnímu roku je 2 700 000, v tomto čísle nejsou započteni nelegální imigranti.


Odkaz na článek Externí odkaz
Témata: , ,