MediaoislámuMediaoislámu

Mediaoislamu.cz je komunikační platforma pro sdílení zpráv na dané téma.

Kanadský skandál: Zahalené muslimky procházejí do letadla bez jakékoliv kontroly (L´Expres)

Ilustrace k článku: Kanadský skandál: Zahalené muslimky procházejí do letadla bez jakékoliv kontroly (L´Expres)

Montreal – Kanadský ministr dopravy John Baird nařídil vyšetřování poté, co se na Youtube objevilo video natočené na mobilní telefon, které ukazuje, že letištní kotrola vynechává zahalené muslimky, které vstupují na palubu letadla. Dokonce nekontroluje ani jejich totožnost, pouze jejich počet.

Letecké společnosti jsou povinny zajistit bezpečnostní kontrolu všech cestujích před vstupem na palubu. Amatérský videozáznam natočený mobilním telefonem na kanadském letišti, ale ukazuje něco naprosto jiného. Bezpečnostní kontrola nechává zahalené muslimky projít bez jakéhokoliv ověřování totožnosti nebo kontroly. Pouze si od muže převezme jejich pasy a zkontroluje zda souhlasí počet osob, aniž by kontrolovala, zda souhlasí jejich identita s pasem.

Videozáznam si můžete prohlédnout zde:

YouTube Preview Image

Video vyvolalo skandál a ministr označil videozáznam za „velmi znepokojivá fakta“ a uvedl, že taková nedbalost leteckých společností je „vážným ohrožením letecké dopravy“.

Video bylo natočeno v Air Canada u přepážky Pierre Elliott Trudeau dne 11. července při vstupu na palubu letu z Montrealu do Londýna. Kanadská vláda prohlásila, že pokud se stávající zabezpečení prokáže jako nedostatečné, neprodleně přijme opatření k zajištění bezpečnosti a ochrany cestujících.

O události referuje několika větami i deník Lidovky.


Článek na lidovky.cz Externí odkaz
Článek na lexpress.fr Externí odkaz
Témata: ,