MediaoislámuMediaoislámu

Mediaoislamu.cz je komunikační platforma pro sdílení zpráv na dané téma.

Londýnsky súd odsúdil dvoch Kurdov na doživotie v prípade vraždy v mene cti (SME)

Ilustrace k článku: Londýnsky súd odsúdil dvoch Kurdov na doživotie v prípade vraždy v mene cti (SME)

AKTUALIZOVÁNO – Mohammeda Aliho a Omara Hussaina uznali vinnými zo zavraždenia 20-ročnej Banaz Mahmod v januári 2006. Ženu uškrtili, strčili do kufra a pochovali v záhrade v Birminghame na pokyn jej otca. Ten pokladal za nevhodného muža, s ktorým mala vzťah.

VIDEO:
Videozáznam pořízený mobilním telefonem v nemocnici po jednom z pokusů o vraždu, se stal její poslední zpovědí. Další pokus o vraždu ihned druhý den  po propuštění z nemocnice už nepřežila.

YouTube Preview Image
YouTube Preview Image
YouTube Preview Image

Ali si musí odpykať najmenej 22 rokov a Hussain o rok menej. Sudca Brian Barker uviedol, že bratranci spáchali „barbarský a krutý zločin“. Otec mladej ženy dostal doživotný trest za nariadenie „vraždy v mene cti“ ešte v roku 2007.

Úplné popis otřesné události najdete v naší zprávě z roku 2007, kdy soud odsoudil jejího otce, strýce a třicetiletého komplice2007: Za vraždu cti mladej Kurdky dostali páchatelia doživotie (Pravda)

Podľa vyšetrovateľov sa Hama priznal, že jej utrpenie trvalo dve hodiny, počas ktorých ju znásilňovali a inak sexuálne ponižovali, kým ju uškrtili. Trvalo pol hodiny, kým pri škrtení zomrela, a ako vypovedal Hama, tlačil je krk, kým „jej duša neodišla.“ (Pravda)


Článek na sme.sk Externí odkaz
Článek na slovacivosvete.sk Externí odkaz
Témata: , ,