MediaoislámuMediaoislámu

Mediaoislamu.cz je komunikační platforma pro sdílení zpráv na dané téma.

Muslimská mládež: čím pobožnější, tím násilnější (N-TV)

Ilustrace k článku: Muslimská mládež: čím pobožnější, tím násilnější (N-TV)

Mládež z rodin muslimských imigrantů je zřetelně násilnější než jakákoliv jiná mládež. Čím více islám následuje, tím je násilnější. Zjistila to nová kriminalistická studie z Německa.

Studie kriminalistického výzkumného ústavu Dolnosasko odhaluje problematiku násilí mladistvých. Studie dochází k pozoruhodnému závěru: Muslimská mládež je nejnásilnější ze všech. Zároveň platí: čím horlivěji mladistvý muslim „náboženství míru“ následuje, tím násilněji se projevuje. U křesťanů je trend opačný: Čím více jsou věřící, tím jsou méně konfliktní.

Výzkumu se účastnilo 45 000 školáků. Pro muslimskou mládež jsou typické delikty jako ublížení na zdraví a krádeže. Podle autorů studie je příčinou jiné nastavení morálních hodnot. „Nedílnou součástí muslimské zbožnosti je přijetí mužského kultu“, řekl ředitel institutu Christian Pfeiffer pro deník Süddeutsche Zeitung.

„Když odečteme sociání faktory, zůstane zřetelná souvislost mezi zbožností a násilností“, řekl.

Překvapivé je, že u protestantské a katolické mladeže je ale tendence opačná: Praktikující křesťané se dopouštějí trestných činů mnohem méně často, než průměrní mladiství. To platí zejména pro křesťanské imigranty, pocházející převážně z Polska nebo zemí bývalého Sovětského svazu.

Tolik fakta. Jaká je ale teorie? Pfeiffer varuje před paušálním zařazováním islámu. Tvrdí, že „na vině jsou islámští duchovní, kteří přijdou do Německa bez jazykových a kulturních znalostí a zprostředkovávají zpátečnické představy o mužství.“ Podle Pfeiffera za to prý mohou také rodilý Němci, kteří muslimy nepřijali mezi sebe a ti se tak pohybují pouze ve svých rodných komunitách, kde si tyto nezdravé návyky posilují.

Media o islámu dodává:
Vysvětlení pana Pfeiffera je…. velmi politicky korektní!


Článek na n-tv.de Externí odkaz
Článek na diepresse.com Externí odkaz
Témata: , , , , ,