MediaoislámuMediaoislámu

Mediaoislamu.cz je komunikační platforma pro sdílení zpráv na dané téma.

Muslimský řidič v Londýně odmítl svézt nevidomého s vodicím psem (Daily Mail)

Ilustrace k článku: Muslimský řidič v Londýně odmítl svézt nevidomého s vodicím psem (Daily Mail)

LONDÝN – Muslimský řidič znemožnil nevidomému muži nastoupit do autobusu kvůli vodicímu psovi. Psa považují muslimové za nečisté zvíře.

Nevidomý penzista, trpící rakovinou, byl dvakrát vyhozen z autobusu, protože jeho vodicího psa považují muslimové za nečisté zvíře. Znemožňování vstupu vodicím psům z náboženských důvodů se stalo v Anglii tak rozšířené, že se tato věc projednávala minulý týden ve Sněmovně lordů. Ministr dopravy Norman Baker byl vyzván, aby veřejnost varoval, že cestující nesmí být odmítnut kvůli vodicímu psovi.

Organizace vodicích psů a Sdružení nevidomých potvrdily, že tento problém je běžný a situace se neustále zhoršuje.

George Herigge, 73 let, byl již dvakrát požádán řidičem, aby opustil autobus, kvůli svému slepeckému psu – černému labradorovi Andy. Poprvé před dvěma lety musel se svojí manželkou vystoupit z autobusu, protože muslimské děti na palubě křičely, když viděly psa. Vloni v květnu došlo k obdobné situaci, kdy muslimky v autobuse a jejich děti ztropily histerickou scénu. Pan Herigge tentokrát ale  vystoupit odmítl. Pro Daily Mail vypověděl, že obdobné potíže má i v nemocnici a v supermarketu.

Britská muslimská rada uvedla, že napětí pramení z islámského učení, které varuje před kontaktem se psy, protože sliny psa považují muslimové za nečisté. Mluvčí muslimské rady uvedl „Musíme být flexibilní. Muslimští řidiči by měli umožnit slepeckým psům nastoupit bez vávání. Pokud se pes olizuje, stačí jít domů a umýt se.

Jill Allen-King, mluvčí Národní federace nevidomých uvedla, že byla opakovaně odmítnuta řidičem taxi kvůli svému psu z náboženských důvodů.

Před čtyřmi roky udělil magistrát městské části Marylebone v centrálním Londýně pokutu 200 liber a úhradu soudních výloh 1200 liber taxikáři Abdul Rasheed Majekodumnimu, který odmítl vzít do taxi slepce s odůvodněním, že jeho vodicí pes je „nečistý“.


Odkaz na článek Externí odkaz
Témata: , , ,