MediaoislámuMediaoislámu

Mediaoislamu.cz je komunikační platforma pro sdílení zpráv na dané téma.

V Rakousku byl zatčen údajný čečenský terorista (Novinky)

Ilustrace k článku: V Rakousku byl zatčen údajný čečenský terorista (Novinky)

Třiatřicetiletý Čečenec podezřelý z terorismu byl zatčen na vídeňském letišti Schwechat. Muž, na něhož byl v Belgii vydán mezinárodní zatykač, je podezřelý z podílu na přípravě atentátu proti zařízením NATO v Belgii, řekl v sobotu agentuře DPA mluvčí rakouského ministerstva vnitra Rudolf Gollia. Zatčený má být vydán do Belgie. (Novinky)

V Rakousku žije kolem 20 000 Čečenců, což je jedna z nejpočetnějších komunit této kavkazské národnosti ve střední a západní Evropě.

Ide o človeka, ktorý je ako člen teroristickej organizácie pôsobiacej z Belgicka a získavajúcej aj dobrovoľníkov pre boje v Čečensku, podozrivý z prípravy útoku na vlak s príslušníkmi ozbrojených síl Severoatlantickej aliancie. Navyše mal logisticky podporovať úsilie o vytvorenie islamského štátu na Kaukaze. (SME)

Belgická prokuratura by měla do dvou týdnů předvolat k soudu Čečence podezřelého z plánování teroristických útoků. Dvaatřicetiletý muž byl zadržen v Rakousku. Podezřelý by měl být mozkem skupiny, která plánovala útoky na cíle v Evropě. (Rozhlas)


Článek na sme.sk Externí odkaz
Článek na novinky.cz Externí odkaz
Článek na zahranicni.ihned.cz Externí odkaz
Článek na rozhlas.cz Externí odkaz
Témata: ,