MediaoislámuMediaoislámu

Mediaoislamu.cz je komunikační platforma pro sdílení zpráv na dané téma.

Nigerijský šaría soud rozhodne, zda sňatky s dětmi jsou v souladu s koránem a příkladem Mohameda (Daily Sun)

Ilustrace k článku: Nigerijský šaría soud rozhodne, zda sňatky s dětmi jsou v souladu s koránem a příkladem Mohameda (Daily Sun)

Nigerijský nejvyšší šaría soud projednává žádost o zrušení zákona na ochranu dětí, který staví sňatky s dětmi mimo zákon. Podle žalobce jsou sňatky s dětmi povoleny koránem a ustanoveny příkladem proroka Mohameda.

Kontroverze ohledně sňatku s egyptskou nezletilou dívkou a nigerijským guvernérem státu Zamfara a nyní  senátorem federální republiky Nigérie Ahmedem Sani Yerima, nyní nabrala právní rozměr.

Do případu se vložil Nejvyší islámský šaría – soud poté, co organizace SAN (Sulieman Abdulkadir) zažádala o zrušení Deklarace práv dítěte z roku 2003. Organizace tvrdí, že senátor má podle islámského práva šaría právo vzít si za manželku nezletilou, protože povoluje korán a islámská tradice ustanovená prorokem Mohamedem. Senátor Yerima je praktikující muslim a dlouhodobě vyvíjí nezměrné úsilí, aby jeho život byl v souladu s příkladem Mohameda a koránem.

Zákon o právech dítěte z roku 2002 u islámského soudu obhajuje Národní komise pro lidská práva.

Nigerijský Nejvyšší islámský soud nyní spor mezi Národní komisí pro lidská práva (NHRC) a SAN odložil. Další soudní líčení proběhne 17.června.

Media o islámu dodává:
Nigerijský senátor se s nezletilou dívkou oženil v dubnu v jedné z mešit v hlavním městě Abuji.  Medializace tohoto sňatku vyvolala společenskou diskuzi. Bližší detaily zjistíte zde https://www.mediaoislamu.cz/zeme/nigerie/


Odkaz na článek Externí odkaz
Témata: , , ,