MediaoislámuMediaoislámu

Mediaoislamu.cz je komunikační platforma pro sdílení zpráv na dané téma.

Pomozte mi, zabijí mě! prosí gay diplomat (MSN)

Ilustrace k článku: Pomozte mi, zabijí mě! prosí gay diplomat (MSN)

Diplomat Saudské Arábie požádal o azyl ve Spojených Státech, protože se bojí o svůj život. Důvodem je jeho gay orientace a přátelštví s židovkou, za což mu v Saudské Arábii hrozí trest smrti.

Los Angeles – Diplomat Ali Ahmad Asseri byl až do nynějška úspěšný muž, kterého schopnosti vyšvihly na post prvního tajemníka saúdského konzulátu v Los Angeles. To vše se ale nyní změnilo. Vyšla totiž najevo jeho gay orientace a byl mu nařízen návrat do Saudské Arábie, kde ho čeká trest smrti.

Saudské úřady reagovaly na zprávu rychle: Asseriho sesadily z funkce, zrušily mu diplomatický pas a nařídily mu vrátit se do vlasti. V islámské Arábii mu za homosexualitu hrozí trest smrti. Další přitěžující okolnost: Saudové zjistili, že se přátelí s židovkou. To je v islámských zemích nepřípustné, přátelení s křesťany a židy muslimům korán zakazuje.

Asseri zveřejnil na internetu rozlobené prohlášení, ve kterém kritizuje zaostalost Saudské Arábie a militantní islámské duchovní, kteří šíří netoleranci. Nyní mu hrozí nucený návrat do vlasti, kde jej čeká politické pronásledování a trest smrti. Proto nyní požádal americké úřady o udělení azylu. „Můj život je ve velkém nebezpečí. Když se vrátím do Saudské Arábie, zabijí mě bez skrupulí za bílého dne.“

Media o islámu dodává:
Trestání homosexuality je součástí islámského práva šaría, které muslimové považují za nařízené Alláhem a závazné pro všechny. Tresty za homosexualitu se liší napříč islámskými školami, trestána je ale vždy. Mezi mírnější tresty patří vězení, 100 ran bičem na veřejnosti. Častým trestem je  doživotní vězení nebo trest smrti ukamenováním, oběšením, nebo shozením z vysoké budovy.

Kamenování homosexuálů a nevěrných žen, zabíjení nevěřících a židů v islámu je postaveno na životě proroka Mohammeda, kterého muslimové chápou za ideál dokonalého člověka. Mohammed nejenomže nařídil zabíjení homosexuálů, ale přikázal muslimům vyhnat z domovů i ty, kteří by jako homosexuálové mohli vypadat, tedy zženštilé muže a maskulinní ženy. Otec Ajíšy (Mohammedovy manželky, kterou pojal v jejích šesti letech za manželku a od devíti s ní měl sexuální styk) jménem Badr,  první následník Mohameda, homosexuály za živa upaloval na hranici. Čtvrtý chalífa, Mohamedův zeď Ali, nařídil homosexuály kamenovat, nebo popravit shozením z minaretu  mešity.

Tyto postoje vůči homosexuálům jsou nedílnou součástí muslimské víry a zastávají je i evropští muslimové. S narůstající muslimskou populací v Evropě tak narůstá i počet homofobních útoků. Výzkum institutu Gallup z roku 2009 ukázal, že ani jeden britský muslim homosexualitu netoleruje. Mezinárodní anketa amerických muslimů Zogby  v roce 2002 ukázala, že 68% muslimů požaduje za homosexualitu trest smrti. (zdroj: Wikiislam.net)


Článek na msnbc.msn.com Externí odkaz
Článek na sme.sk Externí odkaz
Článek na wikiislam.net Externí odkaz
Článek na novinky.cz Externí odkaz
Témata: ,