MediaoislámuMediaoislámu

Mediaoislamu.cz je komunikační platforma pro sdílení zpráv na dané téma.

Předvolební kampaň zobrazuje Mohameda jako pedofila (Sydsvenskan)

Ilustrace k článku: Předvolební kampaň zobrazuje Mohameda jako pedofila (Sydsvenskan)

Malmö: Švédská muslimská asociace požaduje omluvu za volební plakáty zobrazující Mohameda jako pedofila. Plakáty jsou součástí kampaně anitiislamistické strany Skane Party. Přibližně dvacítka plakátů rozmístěných po Malmö ukazuje nahého 53letého Mohameda držícího za ruku devítiletou Aišu s panenkou.

Prezident švédské muslimské strany Mahmúd Aldebe označil politickou stranu za teroristickou sektu a požaduje, aby jí kvůli plakátu bylo znemožněno kandidovat v podzimních volbách. Policie obdržela na plakát nejméně jedno oznámení. Prošetřuje, zda se nejedná o projev nenávisti.

Carl P Herslow, předseda politické strany Skane Party uvedl: „K policejnému šetření není důvod. Napadáme islám, ne lidi, kteří ho vyznávají. Islám považujeme za velmi nebezpečné a psychosociální infekční onemocnění.“ Skane Party považuje plakáty za obranu svobody projevu a svobody tisku. Vyobrazení na plakátu se zakládá na skutečnosti, že Mohamed se ve svých padesáti letech oženil se šestiletou Ajíšou a od jejích devíti let s ní měl pohlavní styk.

Skane Party nandidovala do voleb už v roce 2006. 1,8% hlasů jí nestačilo a kandidace byla neúspěšná. Muslimové tvoří přibližně 25% obyvatel Malmö.

FOTOGRAFIE: plakáty si můžete prohlédnout v odkazu serveru BIVOUAC


Článek na sydsvenskan.se Externí odkaz
Článek na bivouac-id.com Externí odkaz
Témata: