MediaoislámuMediaoislámu

Mediaoislamu.cz je komunikační platforma pro sdílení zpráv na dané téma.

RECESE: Parodizující video informuje o fiktivní stavbě obří mešity v českých Strakonicích

(RECESE) Výstavbou nové mešity se chce současné vedení radnice zapojit do evropského programu Sousedé Alláhu Akbar. Mešita bude vysoká 81 metrů. Město Strakonice očekává vysoký kulturní přínos a již dnes se těší na příliv muslimských imigrantů. Alespoň to tvrdí recesistické video ve stylu Járy Cimrmana, které se šíří po českém internetu. Pozorný divák ale odhalí, že jde o povedený vtip.

Pro jistotu znovu uvádíme, že reportáž není pravdivá, sledujete video ze sekce „zábava“.

YouTube Preview Image

Silvestrovský žertík

Ve skutečnosti se na jihu Čech žádná mešita nechystá. To si jen strakoničtí ztropili sami ze sebe povedený žert. Při bližším pátrání po internetu lze totiž snadno zjistit, že celá reportáž je fikcí.

Vyrobila ji lokální Strakonická televize v rámci silvestrovského speciálu. Pořad se stal natolik věrohodným, že dosud koluje na webové síti.

Podle slov strakonických vyvolala mystifikační reportáž obrovský ohlas. „Reportáže, zejména ta o bourání lávky a o výstavbě mešity ve Strakonicích, působily zřejmě natolik věrohodně, že jim uvěřila spousta lidí. A tak na městský úřad i do naší redakce přicházely desítky mailů, jejichž pisatelé se podivovali nad bizarními záměry strakonické radnice,“ píše se na stránkách města.

Vyděšení lidé psali z Brna, Prahy, Kroměříže, ale i od protinožců. Ty reportáž o mešitě přímo vyděsila.

„Nejdříve jste nám připravili několik perných chvil, ale teď gratulujeme ke krásnému pořadu. Zaplaťpánbůh za tu srandu. Jen víc a hustší kapky,“ napsali Češi z Austrálie poté, co se strakoničtí přiznali, že šlo jen o silvestrovský žert.

Zatímco stavba mešity ve Strakonicích byla pouze žert, stavba mešity v Teplicích, Hradci králové a druhé, obří mešity za 150.000.000 Kč v centru města Brna je realitou. Klikněte na téma z domova a zjistěte víc!


Odkaz na video Externí odkaz
Témata: