MediaoislámuMediaoislámu

Mediaoislamu.cz je komunikační platforma pro sdílení zpráv na dané téma.

Stovka německých Turků zaútočila před diskotékou na přivolaný oddíl 25 policistů (SZON/ Südwest Presse)

Ilustrace k článku: Stovka německých Turků zaútočila před diskotékou na přivolaný oddíl 25 policistů (SZON/ Südwest Presse)

Neu Ulm: V pondělí 4:40 ráno se rozhořela pouliční bitka mezi stovkou návštěvníků turecké diskotéky a jednotkami německé policie. Policie postupně nasazovala do akce další a další hlídky . Teprve za masivního nasazení pepřových sprejů se podařilo policii útočníky rozprášit. Výsledek: Tři policisté zraněni, z toho jeden vážně.

Incident zahájil silně podnapilý Němec tureckého původu, který se  agresivně se snažil dostat zpět do sálu poté, co byl vyhazovačem vykázán. Do incidentu se zapojili další návštěvníci a ochranka podniku byla nucena přivolat policii. Hlídkující policisté byli na místě ze zálohy napadeni.

Policie zažádala o posily. Postupně útočníků bylo okolo stovky a policie byla nucena vyžádat další posily. Návštěvníci diskotéky tureckého původu provolávali hesla „Heil Hitler!“ „Sieg Heil!“, metali na policisty kameny a zblízka na ně útočili. Postupně se do incidentu zapojilo na 100 německých Turků proti 25 policistům v celkem 11 ti policejních vozech. Teprve za masivního nasazení pepřových sprejů se podařilo policii útočníky rozprášit. Tři policisté zraněni, z toho jeden vážně.

Policejní mluvčí  Michael Keck pro deník Südwest Presse uvedl: „Kdyby nepřijela 4 policejní hlídky z Neu Ulmu a dalších 7 vozidel z okrsku Ulm, tak by neměli šanci. Situace v Lessingstrasse už je neúnosná“. Ulice se nachází v průmyslové zóně obývané tureckými imigranty a násilí je na každodenním pořádku. Policie opakovaně řeší škody na majetku, fyzická napadení a útoky na policisty.


Článek na schwaebische.de Externí odkaz
Článek na swp.de Externí odkaz
Témata: , ,