MediaoislámuMediaoislámu

Mediaoislamu.cz je komunikační platforma pro sdílení zpráv na dané téma.

Udivení Belgičané: 40% školáků v Antverpách jsou muslimové (De Standaard)

Ilustrace k článku: Udivení Belgičané: 40% školáků v Antverpách jsou muslimové (De Standaard)

ANTVERPY – 40% žáků základních škol v belgických Antwerpách jsou muslimové. To je o pětinu více než před dvěmi lety. Pokud tento nárůst bude pokračovat, převáží na základních školách v Antwerpách do roku 2012 muslimové. Demokratická strana bije na poplach.

40% žáků základních škol v regionu jsou muslimové. To je o pětinu více, než před dvěma lety. Vyplývá to ze zprávy odboru školství o výuce náboženství na základních školách v regionu Antverpy, na kterou upozornila demokratická strana Vlámský zájem, stavící se proti imigraci. Zpráva zaznamenává, jaký typ náboženství si žáci na základní škole volí. Zda islám, katolické náboženství nebo (nenáboženskou) etickou výchovu.

Detailní data o náboženských preferencích žáků:
———————————————————————————————————
1997:
33,6% Islám …………… 29,0% Katolické náboženství ….. 35,0% etická výchova
(3469 žáků)……………..(2995 žáků)…………………………(3657 žáků)

———————————————————————————————————
1999:
40 % Islám …………….. 26,5% Katolické náboženství ….. 31,5% etická výchova
(4150 žáků)…………….. (2751 žáků)………………………..(3235 žáků) ———————————————————————————————————
(zbytek žáků zvolil jiné náboženství)

Dewinter za demokratickou stranu Vlámský zájem upozornil, že za pouhé poslední dva roky přibylo na prvním stupni základních škol v regionu 20% žáků islámského vyznání a na druhém stupni 12%. Uvedl, že na téměř třetině základních škol v regionu už převažují muslimové.

Na zprávu Demokratů reagoval radní Robert Voorhamme, jehož školský odbor zprávu o preferencích náboženství na základních školách zpracoval. „Složení školní populace se opravdu mění. To ale není důvod k tomu, abychom byli schizofrení a zaměřovali se výhradně na žáky, kteří si za předmět vybrali islám. Hrozil už se snad někdo dětí, které si zvolily katolické náboženství nebo etickou výchovu?“

Dewinter prezentoval svoji studii, která ukazuje, že v roce 2012 převáží na základních školách v regionu Antverpy žáci s islámským vyznáním. Zároveň oznámil svůj požadavek na okamžité zastavení imigrace.


Odkaz na článek Externí odkaz
Témata: , ,