MediaoislámuMediaoislámu

Mediaoislamu.cz je komunikační platforma pro sdílení zpráv na dané téma.

VIDEO: Umírněný islám neexistuje, říká syn Hamásu (FOX News)

Jeden z nejlepších izraelských špionů, dřívější muslim a syn teroristy nyní vydal knihu.

Mosab Hassan Yousef byl vychován jako palestinský muslim, a syn zakladatele Hamásu, k nenávisti a ke svaté válce. Touha po lidskosti ho ale přiměla konvertovat ke křesťanství. Z muslima, který chtěl zničit Izrael a zabíjet nevěřící se paradoxně nakonec stal izraelský špion. Jako syn zakladatele islámské teroristické organizace Hamás měl volný přístup k informacím. Stal se tak jedním z nejproduktivnějších izraelských špionů. Jeho informace o plánovaných teroristických útocích a akcích sebevražedných atentátníků zachránily bezpočet životů.

„I ten sebevražedný atentátník má více morálky a lidskosti než jejich bůh. Jejich bůh je jen terorista a primitiv“ říká v rozhovoru pro FOX.

(s českými titulky)
YouTube Preview Image

Hamás (dosl. „nadšení“; zkratka pro Hnutí islámského odporu) je palestinské islamistické militantní hnutí. Od svého vzniku má strukturovanou organizaci, která se dělí na dvě části. Jedna část je bojová složka, která funguje v utajení a provádí útoky. Druhá část je označována jako civilní či politická a poskytuje sociální služby, rekrutuje své členy skrz mešity, shání peníze a organizuje nejrůznější aktivity.V lednu 2006 Hamás vyhrál volby do Palestinské národní správy.

Od svého vzniku spáchal islámský Hamás nespočet útoků proti izraelském civilnímu obyvatelstvu i proti vojenským cílům. V současnosti členové Hamásu ostřelují z Pásma Gazy raketami Kassám a raketami typu kaťuša Grad izraelská města jako jsou Sderot a Aškelon. Mezi palestinskými Araby získává na popularitě jak díky mnohým sociálním programům, tak díky teroristickým akcím vůči Izraeli.

Hamás je na seznamu teroristických organizací Kanady, Evropské unie, Izraele, Japonska a Spojených států.


Témata: