MediaoislámuMediaoislámu

Mediaoislamu.cz je komunikační platforma pro sdílení zpráv na dané téma.

Útěk k islámu je dovedl za mříže (Lidovky)

Ilustrace k článku: Útěk k islámu je dovedl za mříže (Lidovky)

Tresty za „německé 11. září“ – Mezi islamisty plánujícími útoky na základny USA byli i dva Němci. Dvanáct let ve vězení stráví dvojice Němců, kteří plánovali útok na americkou vojenskou základnu.
YouTube Preview Image

Němec Daniel Martin Schneider k islámu přilnul až poté, co se jeho rodiče rozvedli. Tehdy se totiž povahově změnil a často dával průchod návalům vzteku. „Když se dneska ohlížím zpátky, marně hledám důvod, proč jsem tehdy v centru Saabrückenu společně se dvěma kámošema přepadnul mladýho kluka a srazil ho na zem,“ líčil loni deníku Die Süddeutsche Zeitung.

K islámu ho přivedl Libanonec Hussajn al-Malla, jehož fotografie dnes zdobí seznamy nejhledanějších teroristů. Vyprávěl mu prý dojemné historky „o utlačovaných muslimech, kteří se konečně musejí vzepřít“. Schneider podle vlastních slov začal vedle obyčejného „světabolu“ pociťovat čím dál větší vztek.

Čtveřici odsouzených tvoří Daniel Martin Schneider, Fritz Gelowitz, Adem Yilmaz a Atila Selek. V plánu měli teroristický útok na největší americkou leteckou základnu v Evropě v německém Ramsteinu. Schneider s Gelowitzem dostali 12 let, Yilmaz 11 let a Selek, který šéfuje Unii německých islamistů, pět let vězení.


Odkaz na článek Externí odkaz
Témata: , , ,