MediaoislámuMediaoislámu

Mediaoislamu.cz je komunikační platforma pro sdílení zpráv na dané téma.

V Iráku nastražili do domů křesťanů bomby:3 mrtví, 26 zraněných.“Takhle nás brzy vyhladí!“ varuje Arcibiskup (Ihned, Lidovky)

Ilustrace k článku: V Iráku nastražili do domů křesťanů bomby:3 mrtví, 26 zraněných.“Takhle nás brzy vyhladí!“ varuje Arcibiskup (Ihned, Lidovky)

BAGDÁD – V Iráku se znovu stali terčem násilí místní křesťané. Při sérii útoků na jejich domy v Bagdádu byli zabiti tři lidé a 26 dalších bylo zraněno. Podle něj explodovaly dva dělostřelecké granáty a deset podomácku vyrobeným bomb v domech křesťanů v různých čtvrtích irácké metropole mezi šestou a osmou hodinou ranní (04:00 až 06:00 SEČ). (Lidovky)

„Dříve zabíjeli po jednom, ale nyní po desítkách. A pokud budou pokračovat, vyhladí nás úplně, jestli v Iráku zůstaneme,“ prohlásil arcibiskup Athanasios Dawood, hlavní představitel irácké ortodoxní církve v Londýně. Varuje dokonce před stále rostoucí hrozbou „genocidy“. (Ihned)

“Je to tragédie,“ řekl P. Vincent. „Těm dvěma kněžím nebylo ještě třicet, byli to moji studenti. Velice se angažovali v mezináboženském dialogu a v charitativních činnostech. Teroristé zabíjeli ženy a děti. V kostele to vypadá jako na hřbitově.“ (Res Claritatis)


Článek na zahranicni.ihned.cz Externí odkaz
Článek na lidovky.cz Externí odkaz
Článek na rozhlas.cz Externí odkaz
Článek na novinky.cz Externí odkaz
Článek na sme.sk Externí odkaz
Článek na res.claritatis.cz Externí odkaz
Témata: