MediaoislámuMediaoislámu

Mediaoislamu.cz je komunikační platforma pro sdílení zpráv na dané téma.

V Londýně nesmí pes do autobusu, pro muslimy je nečisté zvíře (Telegraph)

Ilustrace k článku: V Londýně nesmí pes do autobusu, pro muslimy je nečisté zvíře (Telegraph)

LONDÝN – Je zákaz psa z náboženských důvodů v autobusech v pořádku? Ptá se Judith Woods na stránkách britského deníku Telegraph. Ani jeden řidič ji minulý týden nevzal se psem na palubu autobusu, protože podle islámu je pes nečisté zvíře.

Judith Woods píše ve svém článku, že se jí nepodařilo minulý týden nastoupit v Londýně do jediného autobusu. Jak sama podotýká, nebylo to proto, že by její pes byl velký, nebo snad neměl náhubek. Důvodem byl islám. Ten totiž muslimům psy zakazuje jako nečisté.

Judith byla na procházce s kamarádkou a vzala s sebou i svého teriéra. Po procházce v parku chtěly nastoupit do autobusu. Zastavil je však je však řidič: v autobuse je muslimka a pes by ji mohl urazit. Když se pokusila protestovat, řidič zavřel dveře a autobus odjel. Čekaly tedy na druhý autobus, jenže neodjely ani podruhé. Tentokrát byl muslimem samotný řidič a nastoupit jim také nedovolil.

Judith se ohrazuje: „Já vím, že muslimové považují psa za nečistého, ale pamatuju také doby, kdy Británie nebyla muslimskou zemí a kdy Dopravní podnik města Londýna nebyl náboženskou organizací. Jsem katolička. Mám snad požadovat, aby se mnou nejezdili v autobuse rozvedení lidé? Je to jen plíživá nesnášenlivost, maskující se za zbožnou oddanost“, poznamenává na adresu britského islámu.

Media o islámu dodává:
Zákaz psů je součástí islámského práva šaría, které nařizuje, co je povolené (halal) a zakázané (haram) ve veřejném, politickém, ale i osobním a manželském životě. Zákaz je postaven na dvou uzákoněních islámského práva, čerpajících ze životopisu Mohameda.
„Gabriel mu řekl: my andělé, nevstoupíme do domu, kde se nachází obraz nebo pes“ (Burkhari, svazek 4, kniha 54, číslo 450)
Abdullah (Alláh mu buď pozdraven) oznámil: Posel Alláhův (mír s ním) nařídil pozabíjet všechny psy a my jsme poslali muže do Mediny a do všech jejích zákoutí a neušetřili jsme žádného psa. Zabili jsme všechny, včetně fen, které doprovázejí karavany. (Kniha muslimů 10, číslo 3811)
Citace naleznete v odkaze


Článek na telegraph.co.uk Externí odkaz
Článek na usc.edu Externí odkaz
Článek na usc.edu Externí odkaz
Témata: , , ,