MediaoislámuMediaoislámu

Mediaoislamu.cz je komunikační platforma pro sdílení zpráv na dané téma.

„Vánoce jsou zlo“ britská muslimská skupina pokračuje v nenávistné kampani (Daily Mail)

Ilustrace k článku: „Vánoce jsou zlo“ britská muslimská skupina pokračuje v nenávistné kampani (Daily Mail)

Fanatici ze zakázané islámské nenávistné skupiny zahájili celostátní plakátovací kampaň hanobící Vánoce jako zlo. Organizátoři plánují vylepit tisíce plakátů po celém Spojeném království prohlašujících, že svátky klidu jsou odpovědné za znásilnění, těhotenství nezletilých, potraty, promiskuitu, zločin a pedofilii. Doufají, že se jim podaří prostřednictvím této kampaně v zemi “zničit Vánoce” a že kampaň povede k obrácení Britů na islám.

Labouristický poslanec a antirasistický aktivista Jim Fitzpatrick označil plakáty za “extrémně urážející” a požadoval jejich okamžité stržení. Na plakátech, které se již objevily v různých částech Londýna, je domnělý sváteční výjev s Betlémskou hvězdou a vánočním stromkem. Avšak pod nápisem hlásajícím “Zlo Vánoc” je text zesměšňující skladbu 12 Days of Christmas.

Hlásá: “První den Vánoc mi moje láska dala STD (sexually transmitted disease – pohlavně přenosnou chorobu), druhý mě zadlužila, třetí znásilnila, čtvrtý jsem předčasně otěhotněla a poté potrat.” Podle plakátu jsou Vánoce odpovědné i za pohanství, domácí násilí, bezdomovectví, vandalismus, alkohol a drogy. Dalším prohřeškem Vánoc je tvrzení, že “Bůh měl syna”.

V dolní části plakátu je prohlášení: “V islámu jsme všichni od všech druhů zla chráněni. Máme manželství, rodinu, čest, důstojnost, bezpečí a práva pro muže, ženy i děti.”

Organizátorem kampaně je 27-mi letý Abú Rumaysah, který již dříve požadoval, na tiskové konferenci organizované šéfem nenávistné islámské organizace Islam4UK, zavedení práva šaría v Británii. Poté, co Islam4UK narušil pietní akt svými protesty ve Wootton Bassett, městě, kde Británie uctívá své padlé ve válečných konfliktech, ji bývalý ministr vnitra Alan Johnson zakázal, a učinil trestným činem i členství v této organizaci.

Rumaysah pro noviny The Daily Mail uvedl, že ho nezajímalo, jestli urazí křesťany: “Vánoce jsou lež a pro nás muslimy je povinností je napadat. Ale naším hlavním cílem útoku je to, co Vánoce přináší – nadužívání alkoholu a promiskuita, jejichž výskyt se během Vánoc zvyšuje a další zla, která vedou k věcem jako potraty, domácí násilí a zločinnost. Doufáme, že naše kampaň přivede lidi ke zjištění, že islám je jedinou cestou jak tomuto zabránit a že konvertují.

Na kampaň bylo upozorněno dobrovolníky pracujícími pro charitu starající se o staré a opuštěné lidi. Sestra Christine Frost k tomu řekla: “Někdo hlásá nenávist, která jen otevírá cestu pomstychtivým útokům zápalnými lahvemi. Pokud bychom řekli podobné věci o muslimech my, tak bychom viseli na kandelábrech.”


Článek na dailymail.co.uk Externí odkaz
Článek na cz.altermedia.info Externí odkaz
Témata: , ,