MediaoislámuMediaoislámu

Mediaoislamu.cz je komunikační platforma pro sdílení zpráv na dané téma.

VIDEO: Karikaturista Lars Vilks napaden během přednášky (SVT)

Karikaturista Lars Vilks byl za pokřiku Allahu Akbar napaden davem muslimů během přednášky o svobodě projevu. Policie musela budovu univerzity evakuovat.

Přednáška s názvem “ Kde jsou hranice svobody projevu v umění“ se konala na umělecké fakultě univerzity ve švédské Uppsale v úterý odpoledne. Sál byl zaplněn do posledního místa a atmosféra byla zpočátku klidná. Během promítání karikatur se sexuálním podtextem se muž z první řady vrhl na Vilkse a udeřil jej pěstí do hlavy. Následovali další dva muži, kteří Vilkse také napadli. Policisté strhli útočníky z Vilkse a vyvlekli jej z přednáškového sálu. Na místě zůstaly jeho rozbité brýle.

Během celého útoku dav v sále skandoval „Allahu akbar“ (Alláh je velký). Po vyvedení Vilkse muslimové zaútočili na policisty. Policii se postupně podařilo evakuovat prostory.

„Nejsem zraněný, jen trochu dotlučený“ řekl novinářům Vilks.

„Zaútočilo příliš mnoho lidí. Když se je policista pokusil zastavit, napadli ho.“  Uvedl Tommy Karlsson, mluvčí policie v okrsku Uppsala. Policie zadržela dva muže okolo dvaceti let kvůli napadení veřejného činitele.

YouTube Preview Image

AKTUALIZOVÁNO:
Druhé video ukazuje zatýkání násilníků před univerzitní budovou. Policisté vedou mladého muslima, který je napadl. Dav zúčastněně pokřikuje Alláhu akbar. Když policisté vedou mladíka do policejního auta, muž z pokřikujícího davu jej pohladí povzbudivě po tváři. Nedej se!
Policejní akce pokračuje.

Komentáře čtenářů pod zpravodajskými články zlomyslně dodávají:  „Alláh akbar znamená v překladu: Zítřek bude náš.“ a další: „Vítejte v multikulturním Švédsku“. Na jednom se ale čtenáři shodnou:  Je zarážející, kolik je mezi násilníky v davu žen – muslimek.

YouTube Preview Image

Media o islámu dodává:

Lars Vilks je cílem fanatických muslimů od roku 2007, kdy byly jeho karikatury Mohameda se psím tělem poprvé zveřejněny v deníku Nerikes Allehanda. Od té doby dostává výhružky smrtí. V polovině března irská policie zadržela několik lidí, kteří ho chtěli zavraždit.

I přes protesty a výhrůžky trvají dánské noviny a umělci na svojí svobodě projevu, muslimové oproti tomu trvají na islámském právu šaría, které kritiku islámu zakazuje a za kritiku zakladatele islámu – Mohameda požaduje smrt.

Pro bližší informace klikněte na štítek „karikatury“


Článek na svt.se Externí odkaz
Článek na politisktinkorrekt.info Externí odkaz
Článek na lidovky.cz Externí odkaz
Článek na prvnizpravy.cz Externí odkaz
Článek na sme.sk Externí odkaz
Článek na spravy.pravda.sk Externí odkaz
Článek na tyzden.sk Externí odkaz
Témata: , , , ,