MediaoislámuMediaoislámu

Mediaoislamu.cz je komunikační platforma pro sdílení zpráv na dané téma.

50 000 muslimů přivítalo vraha pákistánského guvernéra okvětními lístky růží (Ihned/ Webnoviny)

Ilustrace k článku: 50 000 muslimů přivítalo vraha pákistánského guvernéra okvětními lístky růží (Ihned/ Webnoviny)

Na středeční pohřeb Salmána Tasíra podle místních médií sice přišlo několik tisíc jeho přívrženců, vraha přesouvajícího se k výslechu ale vítal dav jeho přívrženců, který ho zasypal růžovými okvětními lístky.

Tasír se před svojí násilnou smrtí postavil proti pákistánskému zákonu o rouhačství proti islámu. V rámci své „kampaně“ dokonce na konci listopadu navštívil zadržovanou křesťanku, kterou obyvatelé jedné vesnice obvinili ze špatných řečí proti proroku Muhammadovi a hrozil jí trest smrti.

Desaťtisíce Pakistancov demonštrovali za obranu zákonov o rúhaní (SME)
KARÁČÍ. Desaťtisíce demonštrantov dnes pochodovali v najväčšom pakistanskom meste Karáči na protest proti akýmkoľvek zmenám v zákonoch o rúhaní a na počesť muža obvineného zo zavraždenia provinčného guvernéra Salmana Tasíra, ktorý sa staval proti týmto zákonom.

Novela, podporovaná guvernérom, počíta napríklad s odstránením trestu smrti za urážku islamu, čo medzi ľuďmi vyvolalo vlnu nevôle. V nedeľu preto vyšlo do ulíc v meste Karáčí až 50 000 Pakistancov. Rozhnevaným demonštrantom sa nepáčila ani guvernérova podpora kresťanky Aasie Bibiovej odsúdenej na trest smrti pre údajnú urážku proroka Mohameda. (Webnoviny)


Článek na zahranicni.ihned.cz Externí odkaz
Článek na sme.sk Externí odkaz
Článek na webnoviny.sk Externí odkaz
Témata: