MediaoislámuMediaoislámu

Mediaoislamu.cz je komunikační platforma pro sdílení zpráv na dané téma.

Belgická muslimka napadena na ulici kvůli vztahu s nemuslimem (Nieuwsblad)

Ilustrace k článku: Belgická muslimka napadena na ulici kvůli vztahu s nemuslimem (Nieuwsblad)

Brussel – Muslimská žena (34 let) z bruselského předměstí Schaarbeek byla ve středu večer fyzicky napadena kvůli vztahu s nemuslimem. Žena vyšla z domova se svým partnerem ve středu po půl deváté večer. Na ulici se jim do cesty postavili tři mladíci, který ženu začali tlouci. Trojice se dala na útěk. Jednomu ze svědků  incidentu se podařilo jednoho z nich (Mohameda, 19 let) dohnat a chytit ho.

Devátenáctilerý Mohammed byl předveden na polici k výslechu, kde uvedl, že ženu napadli kvůli tomu, že má vztah s nemuslimem, což je nepřijatelné.

Podle bruselského zastupitele Fouada Ahidara to není první incident tohoto typu, ale případy žen napadených kvůli vztahu s nemuslimem jsou udržovány v tichosti: „V novinách o tom neslýcháme, skutečnost je ale úplně jiná. Tento druh násilí se někdy děje. Násilníci jsou však většinou nevychovaní mladíci. Překvapuje mě však, že se to děje během Ramadánu, kdy by muslimové měli být vnímavější vůči potřebám druhých. Já sám jsem se oženil s nemuslimkou, ale nikdy jsme s tím neměli problém. Doufám, že ti mladíci budou tvrdě potrestáni.“


Odkaz na článek Externí odkaz
Témata: ,