MediaoislámuMediaoislámu

Mediaoislamu.cz je komunikační platforma pro sdílení zpráv na dané téma.

Britští muslimové začerňují sprejem nezahalené ženy na billboardech (Česká pozice)

Ilustrace k článku: Britští muslimové začerňují sprejem nezahalené ženy na billboardech (Česká pozice)

Autobusové zastávky ve Velké Británii zasáhla nová forma „street-artu“. Pro někoho až nemístně svůdné reklamy na plavky či spodní prádlo firmy H&M byly a ještě stále jsou v Birminghamu, Londýně nebo Derby sprejovány novým doplňkem – černočerným zahalením žen ve formě burky a obličej kryjícího nikábu, jež nosívají muslimky. Minulý týden dva osmnáctiletí muslimové podobně poničili i reklamu na ženskou kosmetiku Lynx, kde byla zpodobněna další atraktivní modelka.

Vlivy islámu: právo šaría u soudů i halal jídla v obchodechCelospolečenská debata o tomto (pro Evropu tolik kontroverzním odění) dostává nyní na britských ostrovech nový impuls. Křesťanská charita The Barnabas Fund, jež se zastává utiskovaných křesťanských menšin ve světě, se totiž vyslovila nejen proti sprejování „nemravných“ reklam, v čemž vidí nárůst militantního islamismu, ale proti celkové islamizaci země. Informovalo o tom aktuální nedělní vydání The Sunday Times.

Barnabášův fond, mezi jehož podporovatele patří Lord Mawhinney nebo bývalý biskup v Rochesteru, rozeslal církvím a věřícím 125 tisíc letáků nazvaných Kluzký svah: Islamizace Spojeného království.

V textu vypočítává čím dál zřejmější průnik islámu do mainstreamové společnosti, když cituje vliv práva šaría na soudní procesy, nárůst muslimských škol a četnější nabídku halal potravin v britských supermarketech čili těch, jež vyhovují muslimským zvykům (například zákaz vepřového masa a krve). V dubnovém průzkumu YouGov se 66 procent Britů vyjádřilo pro zákaz nošení burky na veřejnosti.

Proti nošení nikábu přes obličej se v letošním dubnovém průzkumu vyslovilo 66 procent Britů.
Místa, kde už vládne šaría

„Radikálnější živly si přejí, aby se Británie stala plně muslimskou společností a snaží se jí uvrhnout pod vládu práva šaría,“ píše v letáku Patrick Sookhdeo, mezinárodní ředitel charity The Barnabas Fund. A její výkonný šéf Mark Green říká: „Některé z věcí, jimž jsou utlačovaní křesťané vystaveni v zemích jako Afghánistán, Pákistán nebo Súdán se v menším množství objevují už i ve Velké Británii.“

Green připomíná květnové přepadení Gary Smithe, učitele, jenž byl napaden skupinou mužů, kteří nechtěli, aby učil muslimky. Před třemi lety vzbudilo pozdvižení vyjádření biskupa Michaela Nazir-Aliho, jenž řekl, že jisté části Anglie se již staly oblastmi, kde nemají nemuslimové co pohledávat. A minulý měsíc islamističtí extremisté prohlásili části ve Waltham Forest za místo, kde „vládne šaría“. Zakázali tam drogy včetně alkoholu.

Krok křesťanské charity je podle Ghaffara Hussaina z Quilliam Foundation, která má svůj protiextremistický think-tank, jen rozséváním hysterie. „Většina muslimů v této zemi jsou ke křesťanům tolerantní a věří ve vzájemnou koexistenci,“ řekl Hussain nedělníku, který vychází v zemi, kde už není nejčastějším jménem John, nýbrž Muhammad.

Komentáře

ČESKÁ POZICE ctí demokratickou diskusi. Prosíme vás však o respektování pravidel diskuse (viz Podmínky užívání služeb), jejichž smyslem je přispět k její korektnosti a smysluplnosti.

Vložením příspěvku potvrzujete svůj souhlas s těmito pravidly. Příspěvky, které se z nich vymykají, budeme nuceni odstranit.

Děkujeme vám za pochopení.

„Znáte, Wimpole, slavný osud impéria?“

„Znám jej jako řečnický obrat,“ odpověděl básník. „Má čtyři dějství,“ pravil Dalroy. „Vítězství nad barbary. Zaměstnání barbarů. Spojenectví s barbary. Vítězství barbarů.. Toť slavný osud impéria.“

(G.K.Chesterton, Létající hospoda, 1914)


Odkaz na článek Externí odkaz
Témata: