MediaoislámuMediaoislámu

Mediaoislamu.cz je komunikační platforma pro sdílení zpráv na dané téma.

Cameron podráždil muslimy (ihned)

Ilustrace k článku: Cameron podráždil muslimy (ihned)

Britové se ocitli ve víru vysoce emotivní debaty. Premiér David Cameron o víkendu prohlásil, že politika tolerance vůči menšinám selhala. Namísto vytváření nefunkčních multikulturních šablon by podle něj měli Britové pěstovat silné národní povědomí. (ihned)

Milion verzí konzumního kapitalismu „[David Cameron] se svou mnichovskou řečí přiřadil ke strašné Angele Merkelové,“ hřímá sloupkařka deníku Independent Yasmin Alibhai-Brownová a dodává, že pronést proslov určený vlastním občanům na mezinárodním summitu je „urážkou“.

Deník Times naopak proslov chválí s tím, že multikulturní víra v „toleranci“ není na problémy současné doby již dostačující odpovědí. „Extremisté ji zneužili a vír pomíchaných identit a zvrhlé religiozity je pramenem jak bombového útoku v Londýnském metru, tak vyhrožování džihádistů a mučednický kult teroristů. (Presseurop)

LONDÝN. Britské moslimské organizácie a opoziční politici sú pobúrení najnovšími vyjadreniami premiéra Davida Camerona na adresu britských moslimov, ktoré v sobotu odzneli na konferencii o bezpečnostnej politike v Mníchove. Svoje sklamanie vyjadrila aj Britská moslimská rada, ktorá združuje približne 500 organizácií z celej krajiny. (SME)


Článek na hn.ihned.cz Externí odkaz
Článek na sme.sk Externí odkaz
Článek na presseurop.eu Externí odkaz
Témata: