MediaoislámuMediaoislámu

Mediaoislamu.cz je komunikační platforma pro sdílení zpráv na dané téma.

Deset tezí Thilo Sarrazina aneb jak přijít kvůli politické korektnosti o prima job (Zvědavec)

Ilustrace k článku: Deset tezí Thilo Sarrazina aneb jak přijít kvůli politické korektnosti o prima job (Zvědavec)

Tenhle článek by také mohl mít v nadpisu dovětek: „jak přijít kvůli politické korektnosti o prima job“. Thilo Sarrazin byl totiž ze svého prominentního místa člena představenstva centrální banky německou kancléřkou Merklovou „odejit“ už 3 dny před uvedením jeho knihy „Německo samo sebe likviduje“ („Deutschland schafft sich ab“) na trh. Tedy v době, kdy ani Merklová ani nikdo další knihu nečetl. Jediné, co se vědělo, bylo, že obsahuje nejspíš plno politicky nekorektních myšlenek. To je v současné době zjevně již plně dostačující. Reálný socialismus v praxi.

Thilo Sarrazin je přitom v podstatě nudný patron. Člověk čísel, excelentní počtář a analytik, který si dokáže dát v každé situaci dvě a dvě dohromady. Jeho kniha je proto 460 víceméně nudných stran plných statistik, grafů a odborných citací. O to větší význam má, že se jí od loňského srpna prodalo už 1,5 miliónu exemplářů! Je to německý bestseller!

Oficiální média, poplatná politické korektnosti, se snažila zpočátku Sarazzinovy myšlenky potírat a jeho osobně zdiskreditovat. V televizích proběhlo velké množství debatních pořadů, kde další a další zástupci politické linie korektnosti „diskutovali“ se Sarrazinem. S odstupem času možno konstatovat, že neuspěli. Jejich hlavní metodou totiž bylo „rozčílené pohoršování“, kdy na věcné úrovni neměli proti naprosto přesné Sarrazinově analýze ani tu nejmenší šanci. A tak se rozčileně pohoršovali nad některými slovními spojeními, blekotali cosi o nacismu a rasismu a tak stále dokola. To samozřejmě nikoho aspoň trochu přemýšlivého nemohlo přesvědčit. Nyní přešla proto média k taktice informačního embarga, veškeré archivní záběry jsou nedostupné, nahrávky na Youtube jsou mazány pro porušení autorských práv německých televizí.


Odkaz na článek Externí odkaz
Témata: , ,