MediaoislámuMediaoislámu

Mediaoislamu.cz je komunikační platforma pro sdílení zpráv na dané téma.

Evangelistovi vyhrožováno zabitím kvůli nesouhlasu s nespravedlnostmi v Pákistánu (HM)

Ilustrace k článku: Evangelistovi vyhrožováno zabitím kvůli nesouhlasu s nespravedlnostmi v Pákistánu (HM)

Pákistánskému křesťanovi je vyhrožováno zabitím jen proto, že veřejně odsoudil smrt křesťanského ministra zavražděného kvůli nesouhlasu se zákony proti rouhání.

Šestatřicetiletý Arif Ferguson se kvůli výhrůžkám radikálů musí i s celou rodinou skrývat. První varování obdržel v návaznosti na rozhovory o evangeliu s místními muslimy. Vážnější výhrůžky zabitím následovaly po jeho vyjádření v místních novinách, ve kterém odsoudil březnovou vraždu ministra pro menšiny Šahbáze Bhattího, který se v minulosti vyslovil proti zákonu proti rouhání. K odpovědnosti za vraždu Bhattího se přihlásila skupina Tehrik-i-Taliban Pakistan a stejná skupina nyní vyhrožuje i Arifovi.

Arif, který pracuje jako laboratorní technik, před časem uprchl do Karáčí v reakci na varování, že po něm pátrají radikálové. Výhrůžky zabitím jej však dostihly i tam, a tak se devítičlenná rodina musela začít skrývat. Arif kvůli tomu přišel o práci, stejně jako jeho sestry. Situaci komentoval slovy: „Důvěřuji Ježíši. Pokud zemřu, zemřu pro Krista.“

(ZPRÁVA MONITORINGU NÁSILÍ NA KŘESŤANECH)


Odkaz na článek Externí odkaz
Témata: ,