MediaoislámuMediaoislámu

Mediaoislamu.cz je komunikační platforma pro sdílení zpráv na dané téma.

OBRAZEM: Imigranti proměnili poklidný přístav v tábořiště. Pošlu je pryč do několika hodin, slibuje Berlusconi (Lidovky)

Ilustrace k článku: OBRAZEM: Imigranti proměnili poklidný přístav v tábořiště. Pošlu je pryč do několika hodin, slibuje Berlusconi (Lidovky)

Lampedusa – Nejpozději do šedesáti hodin chce italský premiér poslat všechny běžence na armádní lodě kotvící nedaleko italských břehů. V těchto dnech je na Lampeduse okolo šesti tisíc utečenců převážně z Tuniska. Od ledna jich na ostrov přijelo asi 19 tisíc, mnoho z nich ale pokračovalo dál, hlavně do Francie. Imigrační centrum v přístavním městě má ale kapacitu jen zhruba tisíc míst. Další tisíce tak zůstávaly na ulicích a na okolních kopcích, kde si stavěly provizorní tábořiště. (Lidovky)

Řím – Italské úřady začaly hromadně odvážet z jihoitalské Lampedusy severoafrické uprchlíky. Plní tak středeční slib premiéra Silvia Berlusconiho, že do 60 hodin vyčistí ostrov od přistěhovalců. Opozice vládu za zvládání krize kritizuje, příliv imigrantů přitom neustává. Z Lampedusy dnes odcestovalo do jiných uprchlických táborů v Itálii 2 500 nelegálních afrických imigrantů, další dva tisíce by je ještě dnes měly následovat. Jen v noci na dnešek jich přitom na ostrov připlulo dalších 500. (ČT24)


Článek na obrazem.ihned.cz Externí odkaz
Článek na rozhlas.cz Externí odkaz
Článek na ct24.cz Externí odkaz
Článek na novinky.cz Externí odkaz
Článek na sme.sk Externí odkaz
Témata: