MediaoislámuMediaoislámu

Mediaoislamu.cz je komunikační platforma pro sdílení zpráv na dané téma.

Írán, Bahrajn, Jemen – demonstruje se všude (idnes, Týden)

V Teheránu demonstrují tisíce lidí, policie se je snaží rozehnat (idnes)
Po převratech v Egyptě a Tunisku začínají vřít i íránská náměstí. V centru Teheránu se sešly tisíce lidí na zakázané demonstraci, kterou policie rozhání slzným plynem. Pochod svolali opoziční vůdci, těm však policisté účast na manifestaci znemožnili.

Arabové se stále bouří. V Jemenu létaly vzduchem lahve, nože i kameny (idnes)
Duch egyptské a tuniské revoluce se stále přelévá do dalších arabských zemí. Po víkendových protestech v Alžírsku vyšli do ulic opět obyvatelé Jemenu a nově také Bahrajnu. V obou zemích se s demonstranty střetla policie. Alžírsko mezitím slibuje, že zruší devatenáct let starý výjimečný stav.

Fanoušci prezidenta Jemenu rozprášili demonstranty (Týden)
Tisíce studentů a právníků dnes vyšly do ulic v jemenské metropoli Saná, aby požadovaly demisi prezidenta Alího Abdalláha Sáliha. Stoupenci jemenské vlády je však zahnali na útěk lahvemi, dýkami a kameny. Demonstraci stejně jako v minulých dnech pořádají studenti a příslušníci občanských iniciativ. Parlamentní opozice se k protestům nepřipojila.

Po vzoru Egypta propukly nepokoje i v Bahrajnu, podívejte se (Lidovky)
MANÁMA – Egyptské nepokoje, které smetly prezidenta Husního Mubaraka, inspirují další arabské země. Kromě Alžírska a Jemenu se dnes nově přidal i Bahrajn. Pořádková policie se tam podle svědků střetla s demonstranty chystajícími se na plánovaný protestní pochod. Několik lidí bylo zraněno.


Článek na zpravy.idnes.cz Externí odkaz
Článek na zpravy.idnes.cz Externí odkaz
Článek na tyden.cz Externí odkaz
Článek na lidovky.cz Externí odkaz
Témata: