MediaoislámuMediaoislámu

Mediaoislamu.cz je komunikační platforma pro sdílení zpráv na dané téma.

Íránské státní orgány se zaměřují na křesťanské internetové stránky (HM)

Ilustrace k článku: Íránské státní orgány se zaměřují na křesťanské internetové stránky (HM)

Íránské státní orgány se zaměřují na internetové stránky psané v jazyce fársí, které považují za „protiislámské“. Jednou z obětí se stal také zpravodajský server specializovaný na odhalování systematického pronásledování íránských křesťanů.

Počet uživatelů Internetu v Íránu v posledních letech prudce vzrostl a ohrozil tak státní dohled nad přístupem k informacím. Příslušné orgány proto sestavují speciální komisi, které by měla sledovat přístupy na web. Údajně již bylo zablokováno více než 5 milionů serverů, které jsou označovány jako „nemorální“ a „protiislámské“. Vláda rovněž oznámila svůj plán zintenzivnit filtrování obsahu celé řady stránek.

Server Mohabat News, který slouží persky hovořícím křesťanům v Íránu a v okolních zemích, byl v uplynulém roce opakovaně nedostupný. V únoru se v důsledku útoků zvenčí ocitl mimo provoz na celé dva dny. 19. srpna útočníci server přetížili a odstavili jej na další tři dny. Správcům Mohabat News se nakonec podařilo webové stránky přemístit na bezpečnější server umístěný v zahraničí. Jiné stránky obdobného charakteru však přesunout ze země není možné a sílí obavy, že budou i nadále zranitelné vůči útokům.

(zpráva monitoringu násilí na křesťanech)


Odkaz na článek Externí odkaz
Témata: ,