MediaoislámuMediaoislámu

Mediaoislamu.cz je komunikační platforma pro sdílení zpráv na dané téma.

Íránské státní orgány usilovně popírají šíření křesťanství (HM)

Ilustrace k článku: Íránské státní orgány usilovně popírají šíření křesťanství (HM)

Íránské sdělovací prostředky se zoufale snaží popírat zprávy o šíření křesťanství mezi íránskou mládeží a také ve městech, která byla doposud považována za téměř výlučně muslimská. Státní deník Džomhúrí-e-Eslami označuje šíření křesťanství za nepodloženou fámu, nicméně řada významných skutečností toto tvrzení zpochybňuje. 2. října státní zpravodajský web Džavan-Online přiznal, že se z konverzí ke křesťanství stává trend a dodal, že v tradičně islámském městě Mašhadu se jen za posledních několik měsíců objevilo 200 domácích společenství.

Obavy z šíření křesťanství vyjádřilo i mnoho vysoce postavených státních představitelů a islámských náboženských vůdců. Ajatolláh Džafar Sobhání, významný islámský teolog a spisovatel, ve veřejném projevu zmínil konverzi 600 lidí ke křesťanství ve městě Neišabúr v provincii Jižní Chorásán, o které informoval místní tisk. Vedoucí představitel ministerstva tajných služeb, Hejdar Moslehi, varoval osoby odpovědné za íránský vzdělávací systém před šířením křesťanství ve školách.

Moslehi také poněkud tajemně oznámil, že se v Íránu připravuje nová iniciativa s cílem boje proti růstu domácích církví, a existují vážné obavy, že letošní Vánoce mohou přinést intenzivní pronásledování křesťanů. Loni o Vánocích představitelé ministerstva tajných služeb nařídili celou řadu razií v domácích společenstvích a soukromých domech a bytech křesťanů a nechali pozatýkat stovky křesťanů.

(ZPRÁVA MONITORINGU NÁSILÍ NA KŘESŤANECH)


Odkaz na článek Externí odkaz
Témata: