Warning: ksort() expects parameter 1 to be array, object given in /data/www/18521/mediaoislamu_cz/www/wp-content/plugins/yet-another-related-posts-plugin/classes/YARPP_Cache.php on line 462

MediaoislámuMediaoislámu

Mediaoislamu.cz je komunikační platforma pro sdílení zpráv na dané téma.

Knižní novinka: Islám a islámismus v ČR aneb jak se dělá islamizace

Ilustrace k článku: Knižní novinka: Islám a islámismus v ČR aneb jak se dělá islamizace

Ojedinělý literární počin z rukou předního českého muslima kriticky mapuje situaci a rozvoj islámu v České republice. Čtenáři nabízí pohled na českou muslimskou komunitu zevnitř.

Anotace:
Předkládaná publikace mapuje vývoj české muslimské komunity a její ovlivnění saúdskoarabským islamismem (wahabismem). Přináší komplexní zpracování působení různých organizací po roce 1989. V knize je popsán vývoj muslimské komunity na našem území, vnitřní konflikty a problémy s nedodržováním českých zákonu ze strany některých muslimských organizací. Podklady se staly nejen dokumenty a texty vydané samotnými muslimy, ale i analýzy a komentáře předních odborníků na problematiku islamismu a islámu (Mareš, Mendl, Randák apod). Součástí textu je také doslov, v němž autor rozebírá hlavní kontroverze kolem působení islamismu v České republice, postupující islamizaci a možné problémy s prudce narůstající populací českých muslimů ovlivněných islamismem.

Autor Lukáš Lhoťan ke své knize:
Co mně, ale vedlo k sepsáni tohoto textu? Jistě, již při přípravě mi bylo jasné, že s jejím zveřejněním dojde k vlně nenávisti a útoku proti mé osobě ze strany osob, jejichž „tajemství“ v knize také zmiňuji. Kniha sice neobsahuje úplně vše co jsem se dověděl a poznal za víc jako 15 let mezi českými muslimy a islamisty, ale je prvním krokem na cestě zpřístupnění tohoto tajemného a světlu pozornosti se snažícího uniknout společenství.

V knize nezmiňuji pouze již známe informace o propojení rodiny místopředsedy Ústředí muslimských obcí v ČR Vladimíra Sáňky s neonacistickou scénou a muslimskými drogovými kriminálniky v Praze, nebo kontakty Muneeba Hasana Alrawiho na islámské extremisty z Bosny, Arábie a dalších zemí, ale i další kontroverzní poznatky, že například kolem Islámské nadace v Praze se shromažďuje stále více stoupenců nastoleni práva šaria na Kavkaze, což vyvolává znepokojeni na ruské straně.

Kniha také popisuje, jak Islámské nadace pronikají již víc jak dvacet let do českého školství a snaží se ovlivnit výchovu budoucích generací co nejvíce ve prospěch islamismu. Když slyšíte jak školákům kážou lidé schvalující sebevražedné atentáty, odmítající sekularismus a podobné „výdobytky“ západní společnosti, divíte se, že některým lidem a politikum vadí úředník Bátora, ale ne to, že takovéto útoky na liberální demokracii poslouchají školáci při exkurzích do českých mešit!


Článek na kosmas.cz Externí odkaz
Článek na lukaslhotan.blog.idnes.cz Externí odkaz
Témata: