MediaoislámuMediaoislámu

Mediaoislamu.cz je komunikační platforma pro sdílení zpráv na dané téma.

Negramotní voliči v Turecku se učí, jak mají vybrat svého kandidáta (Rozhlas)

Ilustrace k článku: Negramotní voliči v Turecku se učí, jak mají vybrat svého kandidáta (Rozhlas)

Turecko čekají v neděli parlamentní volby a předvolební kampaň vrcholí. V některých částech Turecka jsou ale volební mítinky spojené i s praktickou lekcí, jak vybrat svého kandidáta. Mnozí voliči jsou totiž negramotní a volební listina je tak pro ně nesrozumitelná. Například pro kurdské politiky je výuka voličů životně důležitá.

Současný turecký premiér je favoritem nedělních voleb
Hlavním favoritem nedělních parlamentních voleb v Turecku je současný premiér Erdogan a jeho vládnoucí Strana spravedlnosti a rozvoje. O vítězství AKP nejsou pochyby, otázkou je jen to, jestli získá dostatek křesel v parlamentu, aby mohla prosadit novou, liberálnější ústavu.

Mladí Turci mají jasno, do budoucna s Erdoganem
V Turecku vrcholí přípravy na volby. V neděli Turci rozhodnou o tom, jak bude vypadat nové složení parlamentu a kam bude jejich země směřovat v příštích čtyřech letech. Turecká spolupracovnice Českého rozhlasu Julie Urbišová se zajímala o to, jak si budoucnost Turecka představují mladí lidé. Zdá se, že dobré vyhlídky je podle nich samotných čekají se současným kurzem nastaveným premiérem Erdoganem.


Článek na rozhlas.cz Externí odkaz
Článek na rozhlas.cz Externí odkaz
Článek na rozhlas.cz Externí odkaz
Témata: