MediaoislámuMediaoislámu

Mediaoislamu.cz je komunikační platforma pro sdílení zpráv na dané téma.

Nigerijští vojáci zastřelili křesťanskou matku pěti dětí (HM)

Ilustrace k článku: Nigerijští vojáci zastřelili křesťanskou matku pěti dětí (HM)

Nigerijští vojáci, kteří měli za úkol ukončit nábožensky motivované bojůvky mezi muslimskými a křesťanskými mládežníky ve čtvrti Yelwa ve městě Bauchi, zastřelili křesťanskou matku pěti dětí. O případu informovali příbuzní a místní křesťané. Postřelen byl také jeden křesťanský chlapec.

20. října při školním fotbalovém zápase došlo k potyčce, která se postupně rozšířila do dalších částí města. Do oblasti byli převeleni vojáci, aby situaci uklidnili. K muslimským studentům se údajně připojili další muslimové, společně napadali křesťany a zapalovali domy.

Tři muslimští vojáci v průběhu akce zastřelili Charity Augustine Agbo. Manžel Augustine novinářům vyprávěl, jak vtrhli do domu. „Dorazili k nám tři vojáci… všude kvílely sirény, dostali jsme strach a ukryli se v domě. Když jsme všichni vběhli dovnitř, viděli jsme, jak k nám vojáci přicházejí; zamkli jsme bránu, ale vojáci nás pronásledovali, rozbili výplň ve skleněných dveřích, vyrazili je a střelili manželku dvakrát do hrudníku.“ Z jakého důvodu byl postřelen chlapec (nebyl s Charity příbuzný) není známo, nebylo zveřejněno ani jeho jméno. Podle posledních zpráv se zotavuje v nemocnici.

(zpráva monitoringu násilí na křesťanech)


Odkaz na článek Externí odkaz
Témata: ,