MediaoislámuMediaoislámu

Mediaoislamu.cz je komunikační platforma pro sdílení zpráv na dané téma.

Při útoku na církevní objekt v Keni přišli o život dva lidé, další tři utrpěli zranění (HM)

Ilustrace k článku: Při útoku na církevní objekt v Keni přišli o život dva lidé, další tři utrpěli zranění (HM)

V noci na 5. listopadu s největší pravděpodobností islamističtí extrémisté ze somálského hnutí al-Šabáb hodili granát do domu Patricka Mutindy, sborového staršího a člena ochranky společenství Východoafrické letniční církve na předměstí keňské Garissy. Na místě zemřela osmiletá Winnie Mwenda Mutinda, Patrickova dcera, a pětadvacetiletý John Kikavu. Patrickův dvanáctiletý syn Samuel utrpěl popáleniny na hrudníku a na noze, desetiletý syn Peter na ruce a na noze. Vážné popáleniny utrpěla také babička obou chlapců, Rachael Kandu. Všichni tři se v době zveřejnění této zprávy nacházeli ve stabilizovaném stavu.

Místní pastor uvedl, že dva dny před útokem proběhlo setkání církevních vedoucích, ze kterého vzešel dopis adresovaný místním orgánům s požadavkem zajištění policejní ochrany pro křesťanské objekty v Garisse, zejména o sobotách a o nedělích. 6. listopadu pastor obdržel výhružnou SMS: „Zpráva od al-Šabáb – musíš zmizet z Garísy do 48 hodin, jinak dojde k explozi, při které přijdeš o život. Víme kde bydlíš, křesťany čeká válka. Neber to na lehkou váhu. Jdeme ti po krku.“

Aktivity hnutí al-Šabáb poblíž somálsko-keňské hranice, kde se nachází i Garísa (na severovýchodě Keni) zintenzivnily poté, co Keňa začala minulý měsíc bombardovat al-Šabábem ovládané území v jižním Somálsku. Letecké údery jsou odvetou za únosy a vraždy cizinců v Keni, které mají povstalci na svědomí.

(zpráva monitoringu násilí na křesťanech)


Odkaz na článek Externí odkaz
Témata: