MediaoislámuMediaoislámu

Mediaoislamu.cz je komunikační platforma pro sdílení zpráv na dané téma.

Rodiny sebevražedných atentátníků získaly 138 milionů Kč z britské humanitární pomoci (Daily Mail)

Ilustrace k článku: Rodiny sebevražedných atentátníků získaly 138 milionů Kč z britské humanitární pomoci (Daily Mail)

Rodiny sebevražedných atentátníků jsou financovány z britské humanitární pomoci. Ročně tak dostanou téměř 5 milionů britských liber (138 mil. Kč) z celkem 86 milionů liber poskytovaných ročně v rámci britské humanitární pomoci. O události informuje britský deník Daily Mail.

Další 3 milony liber (82 mil. Kč) z britské finanční pomoci rozdělí palestinská samospráva mezi palestinské vězně v izraelských vězeních. Podle oficiálních palestinských novin Al-Hayat Al-Jadid činí finance pro rodiny „mučedníků“ celkem 3,50 rozpočtu. Peníze jsou vypláceny přímo teroristům nebo jejich rodinám. Pokud jsou ve vězení, dostávají peníze od prvního dne. Výše plateb uvězněným zločincům je odstupňovaná podle „zásluh“ od 250 liber měsíčně (6900,- Kč) u vězňů odsouzených na méně než 3 roky, až po 2140 liber měsíčně (58 tisíc Kč) pro odsouzené na více než 30 let. Pro srovnání: průměrná mzda v Palestině činí 515 britských liber (14.100 Kč).

Konzervativní poslanec Philip Davies označil takové užití peněz britských daňových poplatníků za šokující. Britská vláda se v červeneci tohoto roku zavázala poskytovat palestinské samosprávě 86 mil. britských liber ročně až do roku 2015.


Odkaz na článek Externí odkaz
Témata: