MediaoislámuMediaoislámu

Mediaoislamu.cz je komunikační platforma pro sdílení zpráv na dané téma.

SKANDÁL: Česká neziskovka „Člověk v tísni“ je podezřelá z napojení na al-Kájdu (Česká pozice)

Ilustrace k článku: SKANDÁL: Česká neziskovka „Člověk v tísni“ je podezřelá z napojení na al-Kájdu (Česká pozice)

Zprávy v ruském tisku naznačují, že lidé podezřelí z podpory teroristů, k jejichž zatčení došlo 6. dubna v Praze, byli napojeni na al-Kájdu a na finanční řetězec radikálních islamistů působících v oblasti ruského severního Kavkazu. Zdroje v ruských zpravodajských službách se zmiňují také o tom, že česká nezisková organizace působící v oblasti ochrany lidských práv se spolupodílela na vytváření finančního řetězce.

Zdroje portálu Lifenews.ru tvrdí, že podezřelé osoby, k jejichž zatčení došlo v Praze, převáděli peníze buňkám Džamaat Šariat, salafistické organizaci, jež vznikla roku 2000 a formálně patří pod Kavkazský emirát vyhlášený čečenským radikálním islamistickým vůdcem Doku Umarovem roku 2005. Cílem organizace je vytvoření jednotného islámského státu podle práva šaría v oblasti severního Kavkazu.

Že je do financování islámského terorismu zapojena česká humanitární organizace, je veřejnosti známo již od předchozího týdne, kdy Lidové noviny přinesly zprávu Z Česka šly peníze na podporu Al Kajdy, kryli je ochránci lidských práv. Dosud se ale nevědělo, o kterou českou neziskovku se jedná.

ČESKÁ POZICE se proto obrátila na autora článku v deníku Komsomolskaja pravda, který potvrdil, že prověřovanou neziskovou organizací je Člověk v tísni.

TIP:
– Klikněte na štítek „první zatýkání teroristů v Česku“ a zjistěte víc o zatýkání teroristů v Česku
– Klikněte na štítek „muslimská charita“ a zjistěte víc o roli charitativních organizací


Odkaz na článek Externí odkaz
Témata: , ,