MediaoislámuMediaoislámu

Mediaoislamu.cz je komunikační platforma pro sdílení zpráv na dané téma.

Školáci surově ubodali chlapce z druhé školy na rušném nádraží (Novinky/ Fulham Chronicle)

Ilustrace k článku: Školáci surově ubodali chlapce z druhé školy na rušném nádraží (Novinky/ Fulham Chronicle)

V Londýně pokračuje druhým týdnem soud s prvními osmi z dvaceti školáků obviněných z vraždy 15letého Sofyena Belamouaddena v londýnském metru během odpolední špičky loni v březnu. Ve středu o tom poprvé směla informovat tamní média. Teenageři útok předem plánovali na Facebooku a přes mobilní telefony. (Novinky)

Tragédie: 15ti letý Balamouadden byl oddaným muslimem a celá muslimská komunita nyní truchlí.  Zemřel při plánovaném ozbrojeném střetu školních gangů, které si rozdělovaly území (Mail Online)

Útok následoval den po sporu kvůli dívce, při němž byl poraněn jeden hoch. Žáci dvou různých škol v západním Londýně se rovněž přeli o to, komu patří prostor nádraží Victoria v centru Londýna. Podle žaloby bylo nejmladšímu útočníkovi 14 let. Gang byl ozbrojen převážně noži, ale také šroubováky, samurajským mečem a železnou tyčí. Skupina, v níž byla i 18letá dívka, se na útoku domluvila přes sociální síť Facebook a mobily. (Novinky)

Iman Saeed Al-Ghad uvedl: „Jako muslimové bychom si měli být jisti, že je učíme, aby reprezentovali to nejlepší z našeho náboženství a to je pro nás největší výzva.“ (Fulham Chronicle)

V londýnských čtvrtích Hammersmith a Fulham kvete kultura násilí a pobodání nožem mezi mladistvými. Hisham Bella, pracovník v mládežnickém centru, který neúnavně pracuje s mladými muslimy a učením koránu svolal shromáždění za účelem poukázat na vzrůstající míru násilí v muslimské komunitě v souvislosti s nedávnou vraždou a dalšími útoky v této čtvrti. „V posledních letech jsme byli svědky nárůstu násilné trestné činnosti v rámci naší muslimské mládeže s několika mrtvými na ulici“ (Fulham Chronicle)


Článek na novinky.cz Externí odkaz
Článek na fulhamchronicle.co.uk Externí odkaz
Článek na dailymail.co.uk Externí odkaz
Témata: ,