MediaoislámuMediaoislámu

Mediaoislamu.cz je komunikační platforma pro sdílení zpráv na dané téma.

„Spoďárový“ atentátník se přiznal. Hrozí mu doživotí (ČT24)

Ilustrace k článku: „Spoďárový“ atentátník se přiznal. Hrozí mu doživotí (ČT24)

Detroit – Nigerijec Umar Farouk Abdul Mutallab, který se pokusil o Vánocích 2009 zaútočit na americké letadlo pomocí bomby ukryté ve spodním prádle, se při dnešním soudním líčení k činu přiznal. V přípravné fázi soudního řízení se nepřiznal a ani v úterý, kdy proces začal úvodními proslovy, neuvedl, zda se cítí vinen, či nevinen. Jeho dnešní přiznání přišlo nečekaně. Hrozí mu doživotí.

Nigerijec už před dvěma lety agentům FBI řekl, že pracuje pro teroristickou síť al-Káida. Tvrdil také, že atentát na letadlo připravil šéf jemenské odnože al-Káidy Anwar al-Awlaki. Ten letos v září zemřel při náletu amerického bezpilotního letadla. Dnes u soudu 25letý atentátník prohlásil, že jeho nálož byla „požehnaná zbraň, která měla zachránit životy nevinných muslimů“. Tvrdil rovněž, že plnil svou náboženskou povinnost zapojit se do svaté války proti USA. „Varuji Spojené státy, že pokud budou nadále podporovat rouhání vůči Mohamedovi a prorokům, měly by v brzké době očekávat pohromu, která na ně padne rukou mudžáhedínů. Kdo se směje naposled, ten se směje nejlépe.“ (ČT24)

Kým na predchádzajúcich súdnych vypočúvaniach Abdulmutalláb búrlivo reagoval – kričal napríklad „Usáma žije!“, pričom na mysli mal vodcu al-Káidy Usámu bin Ládina – v utorok bol celý čas pokojný. (SME)

Media o islámu dodává: Všimněte si, že ze zprávy serveru Aktuálně byly odstraněny jakékoliv zmínky o islámu.


Článek na ceskatelevize.cz Externí odkaz
Článek na sme.sk Externí odkaz
Článek na zahranicni.eurozpravy.cz Externí odkaz
Článek na aktualne.centrum.cz Externí odkaz
Témata: